Pár sedí na gauči

Ťažšie sa to robí, než hovorí, však? Každý ti povie, že ak nie si vo vzťahu šťastná, mala by si ho ukončiť. Ale to nie je také ľahké. Najmä, ak ide o dlhodobý vzťah, môžeš mať strach z toho, čo sa stane, keď prídeš o túto svoju “istotu”. No mať vzťah zo zvyku, to nie je o nič šťastnejšia voľba.

Ani si nevieš predstaviť, koľko žien môže prežívať to isté, čo ty. Zamilované fotografie na Instagrame, roky v spoločnej domácnosti, všetko vyzerá na pohľad tak dokonalé. No vo vnútri vieš, že ťa toto všetko pomaly zabíja. Ten vzťah ti berie energiu a pri pomyslení na to, že by to malo byť takto už navždy, ti je do plaču. Niečo v tvojom vnútri chce proti tomu bojovať, no zrazu zasiahne rozum.

Vzťah zo zvyku však nie je rozumný

Našepkáva ti, že bude lepšie, ako to necháš tak, ako to je. Veď možno časom to bude lepšie, toto sú len chvíle, ktoré pominú. Chce ti povedať, že mať istotu vo vzťahu nie je dobré nahradiť neistotou, ktorú ti môže budúcnosť priniesť. Čo ak si už nenájdeš iného? Čo ak ten ďalší bude horší? Čo ak zistíš, že si sa mýlila a on ťa nevezme späť? Je ti v tomto vzťahu naozaj až tak zle?

Ale ak sa pri ňom necítiš plnohodnotne šťastná, ak on nie je mužom, do ktorého sa zas a znova zamilovávaš, ak ťa ubíja fakt, že žijete v stereotype, pri ktorom nie je snaha zmeniť to, … potom zrejme vieš, čo máš robiť. Nie preto, aby si mu ublížila. Ale preto, aby si už viac neubližovala sama sebe. Zaslúžiš si totiž lásku, pri ktorej si ňou budeš istá aj o 10 rokov.

Ale ako zistiť, že je toto len vzťah zo zvyku a nie naozaj len blbé obdobie, v ktorom ťa chytili pochybnosti? Jednoducho, ak ťa to zožiera už mesiace, nebude to len tým, že máš svoje dni.

Ukonči to skôr, nech ho neťaháš za nos zbytočne dlho. Nie je to totiž len o tebe, ale aj o tej druhej strane. Hľadaj lásku, v ktorej to bude iskriť každý deň, nie len na jej začiatku.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating