Zadaný / nezadaný. Slobodný / so záväzkami. V komplikovanom vzťahu / v procese plánovania toho nového… Nezáleží od okolností, od názorov, od hodnôt napísaných v nejakom ženskom magazíne, či výskumov spred dvoch, desiatich alebo stoviek rokov dozadu…

Predsa byť vo vzťahu neznamená prestať stretávať sa s priateľmi alebo robiť veci inak…

Vzťah nie je väzenie. O tom predsa láska nie je. Je o vzájomnom porozumení a pochopení. Ide o to, milovať človeka takého, aký je. Akým v skutočnosti je. Vo vnútri nielen navonok. Jeho neduhy a výstrelky, odpúšťať a byť verný každým úderom svojho srdca, nech už je kdekoľvek a akokoľvek ďaleko. Ľúbiť ho bez podmienok, bez ilúzií, že sa niekedy zmení. Pretože milovať človeka takého, aký je znamená, že mu o pár rokov nebudeme vravieť ako sa zmenil, keď my sme mali nasadené ružové okuliare a doba zamilovanosti uplynula.

zdroj: unsplash.com

Zjavne ste sa zamilovali do ilúzie, vytvorenej vo vašej hlave, o dokonalej predstave človeka, po vašom boku. Do predsudkov, domnienok a vysnenosti vašej obrazotvornosti a fantázie.
Neočakávajte…

Hneď druhá vec, čo láme srdcia a city sú očakávania, že ten druhý pre nás spraví čokoľvek na svete. Nie vždy to tak je. Nie vždy sú na to vhodné podmienky. Nie vždy je tu pri vás. Možno, keď to najviac budete potrebovať tam nebude, ale to je v poriadku. Aj také časy prídu. A je to úplne normálne.

Nerozchádzať sa pri drobných nedorozumeniach a opačných názoroch. Je to totiž v poriadku nemať rovnaký názor. Nie vždy sú dvaja na rovnakej úrovni každý deň. Ten druhý to totižto môže vnímať úplne z opačného konca a jednoducho dôjde k nepochopeniu. Názory sa veľa ráz menia a ešte veľa ráz zmenia.  To, že ste ho zrovna dnes nezdieľali spolu, nie je chyba v systéme.  Pretože, viete čo je nakoniec najhoršie?

zdroj: unsplash.com

Pochopenie, že stratiť identitu vo vzťahu, stratiť samého seba je to najhoršie. Preto buďme sami sebou každú sekundu. Robme veci, tak ako vieme, najlepšie ako môžeme a milujme celým svojím srdcom, pretože v tomto svete plného trápenia je to o to viac potrebné.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.