Keď sa dvaja ľudia vo vzťahu ľúbia, myslia si, že spolu zvládnu a prekonajú všetko. Len láska však niekedy nestačí. Nachvíľu vám možno zatvorí oči, no keď zistíš, že tá najväčšia zamilovanosť sa stráca, začneš si všímať aj tie ostatné veci.

Pokiaľ vo vzťahu chýbajú, nejde o dobrý a plnohodnotný vzťah. Na to by si mala myslieť a nemala by si si nahovárať, že sa to zlepší. Ak to chýba už na začiatku, len málokedy dôjde k náprave.

A ktoré veci sú vo vzťahu teda dôležitejšie?

Dôvera

Nemôžete fungovať vo vzťahu bez toho, aby ste si navzájom dôverovali. Nemôžete sa neustále kontrolovať, podozrievať a žiarliť na seba. Mohlo by to vyústiť až do paranoje, ktorá by zruinovala celý vzťah.

Úprimnosť

Klamstvo do vzťahu nepatrí. Mali by ste si veriť natoľko, že sa jeden druhému môžete kedykoľvek a s čímkoľvek zdôveriť bez toho, aby ste sa odsudzovali. Naozaj hovorte pravdu, aj v prípade, že sa vám niečo na tom druhom nepáči.

Komunikácia

Komunikácia súvisí s úprimnosťou. O všetkom sa spolu musíte rozprávať, aj o tých menej príjemných veciach. Len tak budete môcť vyriešiť problém, ktorý sa do vášho vzťahu dostaví.

Kompromisy

Niekedy sa budete musieť naučiť robiť aj kompromisy. Nemôže byť všetko len podľa teba alebo podľa toho, ako to vyhovuje jemu. Niekedy sa ocitnete pred dôležitým rozhodovaním a len spolu to zvládnete.

Rešpekt

Ako môžeš sama vidieť, každá jedna vec nadväzuje na ďalšie. Jeden druhého musíte rešpektovať, napríklad aj pri robení spomínaných kompromisov. Musíte rešpektovať názor toho druhého, aj keď je odlišný.

Podpora

Vo vzťahu sa musíte podporovať a musíte o tom druhom vedieť, že sa na neho môžete kedykoľvek spoľahnúť. Vždy by ste tu mali byť jeden pre druhého, nech sa deje čokoľvek.

Nezávislosť a sloboda

Vo vzťahu je potrebná aj istá dávka slobody. Nemôžete byť na sebe závislí, musíte mať aj vlastný priestor. Venujte sa svojim vlastným koníčkom, stretávajte sa s priateľmi. O to viac si potom budete vážiť čas, ktorý strávite len vy dvaja spoločne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.