Pexels/Денис и Катя Sakelari

Pamätáš si ešte ten pocit, keď si začala randiť so svojím partnerom? Aká si bola plná nadšenia, ideálov, ako bolo všetko okolo teba jasnejšie? Na ničom nezáležalo, užívali ste si spoločné chvíle ako tínedžeri, vymieňali si nežné dotyky a v pohľade ste mali nekonečnú túžbu po tom, aby vám vaše šťastie nikdy neutieklo. Po istom čase si si ale uvedomila, že sa veci predsa len zmenili. No to ešte neznamená, že ste o to šťastie prišli.

Pozri sa na to triezvym pohľadom – vieš si vôbec predstaviť, že takých 10 rokov vo vzťahu by bolo stále o tom istom? Mojkanie sa, večerné rande, vášnivé milovanie a pocit, že neexistujú žiadne problémy a nič netreba riešiť. Vtipné, však? Všetky dobre vieme, že je krásne zažiť to, no realita nás, skôr či neskôr, aj tak dostane. Ale, báť sa jej netreba.

Je úplne prirodzené, že sa vzťah časom mení a prispôsobuje každodennému fungovaniu. Naberá svoj vlastný rozmer, vytvára si svoj režim a občas upadne aj do stereotypu. Stále to však nie je o tom, že už nemáte byť prečo šťastní alebo o tom, že iskra vyprchala. Ono, kým nezhasne úplne, všetko je v poriadku.

Podstatné je, či vy dvaja dokážete prijať fakt, že sa posúvate – nie len osobnostne, ale aj ako pár. O niekoľko rokov z vás nebudú pobláznené deti, ale možno dvaja zodpovední rodičia. Veci okolo vás budú vážnejšie, povahy pokojnejšie, problémy ťažšie, ale stále to budete vy dvaja. Tí, čo sa do seba zamilovali a dobrovoľne rozhodli, že spolu chcú ostať navždy. Snáď.

Bude to iné, pretože sa to pohlo vpred. Nič totiž nemôže ostať také, ako na začiatku. Pretože začiatok je len štartovací bod, od ktorého sa odrazíte a v ktorom si určíte, akou cestou sa chcete vydať, aby ste došli ruka v ruka do vytúženého cieľa. Dlhý a šťastný spoločný život, je to ono? Ak sa však chcete k nemu priblížiť, budete musieť kráčať cez rôzne prekážky.

Budú malé i veľké a častokrát vás prekvapia. V mnohom zmenia nie len vás, ale aj vaše okolie, a tým pádom zasiahnu i váš vzťah. Ale bude to aj o radostných chvíľach a splnených snoch. Každý jeden deň bude iný a po každom ďalšom roku si uvedomíte, že predtým ste žili inak. Zmeny prichádzajú občas pomaly, no s istotou sa dostavia. A aj to je na láske tak krásne.

Nikdy to nebude ako na začiatku. No to ešte neznamená, že na konci to nemôže byť mnohonásobne krajšie. Veď keď si spomeniete na všetko, čím ste si prešli, bude jasné, že časom je vzťah len a len silnejší.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating