Trháš vaše spoločné fotky a v hlave si opakuješ, že ho už nikdy nechceš vidieť. Netrpíš masochizmom a konečne si pochopila, že s ním to nemá cenu. Chceš ukončiť tento vzťah. Teraz si pochopila, že všetci mali pravdu. No v hĺbke svojho srdca ho stále miluješ. Bude to tak navždy? Bude ti lámať srdce tisíckrát a ty mu aj tak odpustíš? Podvedie ťa a ty ho znovu vezmeš späť?

Si nepoučiteľná? Chcela by si si ho vymazať z hlavy, zo srdca, zo života. Ale nejde to. Stačí jediný pohľad, jediný dotyk a si tam, kde si bola predtým. Vravíš si, že taká ma byť pravá láska. No myslíš si to naozaj? Stojí ti takáto láska za to?

Večná neistota a strach o to, kde je, čo robí. Vzťah je o dôvere, ale tú si už dávno stratila. Nevieš odpovedať na otázku čo bude o rok, nie to ešte, čo bude o mesiac. Chcela by si sa odmilovať v sekunde, keď ti znovu ublíži. Ženy majú zvláštny dar milovať a neprestať milovať. Slová môžu raniť rovnako ako činy, a niekedy ešte viac. Pozrieš sa mu do očí a cítiš jeho vinu. Na krátku chvíľu ti ho dokonca začneš ľutovať.

Potom si však uvedomíš, že ho nemáš prečo ľutovať. Jedinou obeťou si tu ty. Môžeš ho milovať, ale nedokážeš ho zmeniť. Nedokážeš zmeniť jeho činy, nedokážeš zmeniť to čo povedal, nedokážeš zmeniť jeho.

Chcela by si sa zobudiť vedľa muža, do ktorého si sa zamilovala. Do večne usmiateho pesimistu, ktorý vie čo chce. Nosil ti kvety, urobil večeru, objal ťa, bol ti oporou. Ale časom sa z neho stal človek, ktorý ti permanentne ubližuje. Prestala si sa stretávať s ľuďmi, ktorých máš rada a tvoj život sa točí iba okolo neho.

Nedokážeš sa od neho odpútať. Vezmi si svoje veci, zabuchni dvere a už sa k nemu nikdy nevracaj. Seba musíš milovať viac ako jeho. Človek, ktorý ti ubližuje (ne)úmyselne každý deň, si ťa nezaslúži. Nezaslúži si tvoj čas, tvoju snahu, tvoje myšlienky, tvoju lásku. Takýto vzťah ťa zlomí, čím skôr odídeš z tohto toxického vzťahu tým skôr si uvedomíš svoju cenu.

Nepotrebuješ chlapa, ktorý ťa len využíva. Nepotrebuješ niekoho, kto si neváži tvoju lásku. Budeš naňho často myslieť ale pri každej pekne spomienky naňho si spomeň na desať zlých, ktoré boli len ďalšími dôvodmi prečo váš vzťah nemal budúcnosť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.