Nedá sa fungovať v záväzku, ak to má ťahať iba jeden človek. Obe strany sú podstatne dôležité a bez komunikácie, vzájomnej tolerancie a rešpektu sa nezaobídete. Ak to má fungovať, majte vzťah založený predovšetkým na harmónii. Portál Huffpost, Meetmindful a Minfulness muse uviedli, ako ju získať.

Akceptovanie

Keď sme čerstvo zamilovaní, vidíme svojho partnera ako toho najlepšieho človeka na svete. Je presne podľa našich predstáv. Avšak čaro vyváženého vzťahu spočíva práve v akceptovaní jeden druhého bez akýchkoľvek očakávaní. Nikto nie je vytvorený na základe našej fantázie. Samozrejme, isté vlastnosti môžu byť podobné, ale ľúb svoju polovičku presne takú, aká je. Aj to je jeden krok, ako dosiahnuť v partnerstve harmóniu.

Zbav sa očakávaní

Nie sú to ľudia, ale práve očakávania, ktoré nám často ublížia. Možno od svojho partnera nežiadaš veľa, nechávate sa unášať prúdom, ale je to práve spoločnosť, ktorá vás odsudzuje. Nedovoľ, aby váš vzťah ovplyvnili názory druhých ľudí. Nevidia do vás a vy viete najlepšie, prečo ste spolu. Možno máte svoj vlastný recept, ako fungovať. Na tom nie je nič zlé. Buďte originálni a sami sebou. Nepotrebujete napĺňať umelo vytvorené štandardy.

Buďte k sebe nežní

Prečo by ste mali tajiť svoje city? Je pochopiteľné, ak ste boli v minulosti obaja ranení. Lenže silné puto si vytvoríte aj vďaka tomu, keď budete otvorene rozprávať o tom, čo sa vo vás deje. Neboj sa ho pohladiť a objať, ak má ťažký deň. On ti dá na oplátku bozk do vlasov a zotrváš v jeho náručí o čosi dlhšie. Práve vďaka týmto nežnostiam sa otvárate jeden druhému a láska medzi vami lepšie koluje.

Sebarozvoj

Tráviť čas so svojou polovičkou je niekedy to najviac, čo potrebujeme. Je však rovnako dôležité, aby mali dvaja ľudia svoj vlastný priestor. Predídu tak ponorkovým stavom a ich osobnosť sa stále rozvíja. Ak máš nejaký tajný sen, neboj sa ísť si za ním. Všetci potrebujeme v živote niečo vlastné. Niečo, na čo môžeme byť patrične hrdí. Tvoj partner by ťa nemal brzdiť, práve naopak, podporovať ťa. Tento sebarozvoj vám do vzťahu prinesie nielen viac priestoru, ale aj krajšie zážitky, či emócie.

Komunikácia

Kde nie je komunikácia, tam nie je nič. Niekedy postačí iba jeden jediný rozhovor a vyriešite tak množstvo problémov. Aj keby ste sa mali pohádať, riešte všetko, čo vás trápi. Je to dôkazom toho, že ste k sebe úprimní a chcete, aby váš vzťah za niečo stál. Neutekajte zbabelo po prvej prekážke a zaujímajte sa o seba napriek všetkému. Práve spôsob vašej komunikácie odhalí množstvo vecí a koniec-koncov, bez nej sa nezaobídete.

Kompromis

Vnímajte slová, čo vám vykĺznu z úst. Nepočúvajte sa len kvôli tomu, aby ste mohli reagovať a hádať sa. Obaja povedzte svoj názor, či potreby a nájdite zlatú strednú cestu – kompromis. Harmonický vzťah nie je založený na neustálych ústupkoch jednej strany. Nebuďte k sebe arogantní a pozorne si načúvajte. Ak vám na vašom vzťahu naozaj záleží, môže to fungovať. Práve preto je dôležitý kompromis.

Zdroj: Huffpost, Meetmindful a Minfulness muse

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.