Nikdy som nepočúvala ten vnútorný hlas, ten ktorý mi ticho avšak jasne šepkal čo je správne, čo mám urobiť a kvôli čomu by som mala byť šťastná.

Vnímaš ho aj ty? To pálenie v hrudi keď sa rozhoduješ? Ten pocit, keď tvoje vnútro priam kričí, aby si to urobila? Tak prečo ho odmietaš počúvať? Veď žijeme v 21. storočí a ty si sa ešte stále nenaučila, že rozhodovať sa treba srdcom, vždy jedine ním.  My ľudia sme zvláštne bytosti, celý život túžime po láske, ale keď príde na lámanie chleba, uprednostníme hlavu pred srdcom.

Prečo? Vidíš to aj ty? Veľa nešťastných ľudí, ktorí ľutujú, že nepočúvli hlas srdca a v tejto chvíli je už pre nich neskoro. Už nemôžu vrátiť čas, už nemôžu napraviť chyby z minulosti, už nemôžu urobiť to po čom ich srdce túžilo. 

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: https://unsplash.com

A čo tvoj kompas? Ak by mohol hovoriť, čo by ti povedal? Čo by si bola kvôli nemu ochotná riskovať? Bola by si ochotná začať znova žiť? Chcela by si stráviť svoj život ľutovaním rozhodnutí, ktorých si sa bála urobiť?

Tak konečne prestaň čakať na správnu príležitosť, prestaň robiť veci, pri ktorých sa necítiš dobre, prestaň si neustále opakovať, že od zajtra sa to zmení. Pretože zmeniť to môžeš jedine ty. Ako môžeš vedieť, že sa to nepodarí, keď si to ani neskúsila?  Čoho sa vlastne bojíš? Odmietnutia? Neúspechu?

Viem, že máš strach. Aj ja som ho mala, ale veď predsa strach je len jednou z tisícok ľudských vlastností. V tejto chvíli je táto vlastnosť jedinou vecou, ktorá ťa brzdí na tvojej ceste.

Chceš navštíviť to miesto? Chceš si kúpiť tú vec? Chceš mu povedať, že ho miluješ? Urob to.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: https://unsplash.com

Začni hneď, buď tou, ktorá povie čo chce povedať a urobí čo chce urobiť. Možno je to jednoduchšie než si myslíš, než si myslíme všetci. Občas sa nám zdajú tie najjednoduchšie rozhodnutia najzložitejšími, ale ak budeš nasledovať svoje srdce zvládneš to aj ty.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.