Hovorí sa, že s*x vôbec nie je o fyzickom uspokojení. Aj keď si to mnohí myslia, je za tým omnoho viac. Musí obsahovať aj dôveru alebo pocit bezpečia.

Týchto 7 vecí by si mala mať s mužom, s ktorým sa chystáš do postele, spoločných.

Nahé duše

Mali by ste o sebe vedieť viac, než len meno a priezvisko. Pri milovaní nie je dôležité telo, no skôr to, aký je človek. Či je dobrý, či ťa má rád a ako sa k tebe správa. Ak budete toto o sebe vedieť, príde spomínaný pocit bezpečia a obaja si spoločnú noc užijete.

Vydiskutované následky

Taktiež by ste mali mať vydiskutované všetky následky a možné scenáre, ktoré môžu nastať. Radovánky by sa nemali skončiť tým, že sa muž (alebo žena) vyparí zo života toho druhého. Obaja by ste si pred milovaním mali sadnúť a otvorene sa porozprávať o tom, čo bude, ak sa niečo stane.

Príťažlivosť

Samozrejme, toto je základ dobrého s*xu. No nejde o telesnú príťažlivosť, ale o tú psychickú. Ani ty a ani tvoj partner nemusíte vyzerať ako z katalógu, no mali by ste sa navzájom priťahovať. Názormi, hodnotami, spoločnými cieľmi, komunikáciou alebo niečím, čo vás spája.

Dôvera

Tento bod je „varovanie“ hlavne pre ženy. Nemala by si ísť do postele s mužom, ktorému nedôveruješ. Mal by to byť zážitok plný nehy a lásky, nie nedôvery a strachu. Predtým, než sa s niekým vyspíš, by ste si mali dôverovať a malo by byť medzi vami utvorené intímne puto.

Zabezpečená ochrana

Pokiaľ vo vzťahu neplánuješ otehotnieť, mali by ste sa s priateľom chrániť. Buď ty, alebo on. Jednoznačne by ste to mali mať vyriešené ešte predtým, než si spolu užijete, pretože ak sa stane nehoda, môže ťa zastihnúť nepripravenú.

Zmysel pre humor

Tento bod je potrebný preto, aby si sa s partnerom vedela zasmiať na tom, keď sa vám v posteli stane nejaký trapas. Trapasy sú bežné a dejú sa každému páru na svete. Nemôžeš mať preto muža, ktorý ťa nepekne vysmeje a bude z teba znechutený. Mali by ste mať spoločný (rovnaký) zmysel pre humor a zasmiať sa na tom obaja.

Láskavosť

To je to, čo tento svet potrebuje najviac. Pokiaľ pôjdeš do postele s mužom, ktorý je necitlivý a sebecký, nikdy to pre teba nebude pekný zážitok. Mala by si si hľadať muža, ktorý je láskavý a milý, aby si z milovania nemala traumu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.