Aplikácia Spotify v posledných rokoch zažila doslova boom a dnes si bez nej ani nedokážeme predstaviť život. Tiež ju používaš na pravidelné počúvanie hudby a podcastov? Spotify na svojej stránke avizovala zvyšovanie ceny. 

Aplikáciu Spotify môžeš používať aj bezplatne, no v tom prípade sa musíš pripraviť na otravné reklamy. Oveľa výhodnejšie je predplatiť si Premium účet, ktorý je bez reklám a navyše umožňuje hudbu alebo podcasty stiahnuť priamo do mobilu.

Služba Premium je dostupná v troch variantoch – Individual, Duo a Family. Suma za predplatné jednotlivca je 5,99 €/mesačne a dvojica si za spoločný účet zaplatí 7,99 €/mesačne. Rodinný účet môže využívať až 6 ľudí, podmienkou je, aby pri registrácii uviedli rovnakú adresu bydliska.

zdroj: Unsplash/sgcdesignco

Family Premium účet stál doteraz 8,99 €/mesačne a práve pri ňom ide cena hore. Spotify to neoznámilo vopred, rovno sumu zvýšili od 1. februára 2021 na 10,99 €/mesačne. Cena sa teda zvýšila o dve eurá, pričom varianty Individual a Duo ostali nezmenené.

Pre nových predplatiteľom Family Premium účtu táto suma platí už od 1. februára. Ak však túto verziu predplatného sama využívaš, nová čiastka ti bude naúčtovaná až od 1. marca. Necháš si toto predplatné aj napriek zdraženiu?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.