Z času na čas potrápi pocit úzkosti hádam každého. Nie je však úzkosť ako úzkosť.

Máte pocit, že je toho akosi priveľa. Ľudia vo vašom okolí na vás kladú vysoké požiadavky a očakávajú, že všetky priania splníte ihneď, do bodky a dokonale. Máte pocit, že nemáte čas ani na chvíľku si vydýchnuť, a že všetok ten stres hádam nikdy ani neskončí. Takýmto obdobím si v živote prejde takmer každý. Nie každý však vie, aké je to trpieť skutočnou úzkosťou. Šesť odvážnych ľudí sa však rozhodlo, že sa o svoje desivé zážitky podelia so svetom.

Úzkosť nie je jednoduché vysvetliť. Možno dokážete opísať pocit, no ako niekomu vysvetlíte, že tie pocity vás doháňajú k iracionálnym skutkom, ktoré málokto pochopí a máte pocit, že ich pred celým svetom musíte dobre ukryť? Slová na všetko niekedy jednoducho nestačia. A keďže je ťažké popísať to slovami, niekoľko odvážlivcov sa rozhodlo, že to, čo ich ťaží, vyjadria radšej fotografiami.

Motýle v bruchu

Väčšinou ich spájame s príjemnými pocitmi, napríklad keď sa chystáme na prvé rande. Fotografka Anya Anti ich však pomocou umenia zachytila vo chvíli, keď nesúvisia s ničím príjemným, ale s krutými stavmi úzkosti. Navonok to síce môže vyzerať, že všetko je v poriadku, no vo vnútri, v tele a v duši človeka sa odohráva boj.

Butterflies in my stomachSelf-portraitUsing broncolor new RFS 2.2 transmitter and Move 1200lhttp://imageshack.com/a/img923/1573/TetC9Q.jpg#broncolor #genNEXT

Gepostet von Anya Anti Art am Sonntag, 18. Juni 2017

Izolácia

Každý sa vyrovnáva s úzkosťou ináč, niekedy je však toho priveľa. V takých chvíľach je náročné sústrediť sa na čokoľvek iné. V takých chvíľach má človek chuť stiahnuť sa do tmavého kúta a byť neviditeľný.

Úzkosť v prevlečení

Nikdy neviete vopred predpovedať, ako dlho bude úzkosť trvať. Tento muž sa práve dáva dokopy z úzkosti trvajúcej dva dni, kedy boli iracionálny strach, hnev a smútok jednoducho nezvládnuteľné.

Zvládacie stratégie

Úzkosť niekedy vedie ku kompulzívnemu správaniu, ako je napríklad ohrýzanie pier, nechtov, škrabanie, štípanie či obhrýzanie nechtov, pokožky alebo iných častí tela. Najprv je to len spôsob, ako presmerovať myšlienky, postupne sa však mení na zvyk. Úzkosť v takom prípade môže vyzerať napríklad aj takto.

Keď sa nedokážete ani nadýchnuť

Yasaman Gheidi je make-up artistka a práve pomocou tohto umenia sa rozhodla vyjadriť svoje pocity týkajúce sa úzkosti. Hovorí, že často má pocit, akoby sa jej po hrudníku plazila ku krku temná ruka, ktorá ju chce zadusiť a stiahnuť do hlbín zúfalstva a chaosu. Mozog v takých chvíľach nedokáže fungovať, aj keď beží na plné obrátky. Nedokáže jasne myslieť a pochopiť, čo sa deje naokolo. Vyrovnávať sa s týmito pocitmi na dennej báze dokáže byť nesmierne vyčerpávajúce.

This is my interpretation of generalized anxiety disorder. I often times feel as if a black hand is rising up through my chest and clutching my throat and chest, trying to pull me into an abyss of chaos. I feel like my brain can't function anymore as it goes into overdrive. I can't think clearly and feel like I don't understand what's happening around me. Dealing with anxiety on a daily basis is also quite exhausting which is why I added the shadow under my eyes. GAD is hard to live with and unfortunately many without mental health issues don't understand it. I want people to see what anxiety looks like on the outside as a way to deconstruct all the misconceptions around it. Having GAD does NOT mean that I want to be left alone and isolated. It's hard for me to to go social events but that does NOT mean I don't want friends. It's just harder for me but I'm trying my best everyday! May is mental health awareness month. Please join me in raising awareness by participating in the #insideoutchallenge. I challenge you to show the world what your battle with mental illness looks like so others who fight the same battles know they're not alone, so others will see that mental illness should be treated the same way as physical illness, without any judgment or stigma. 💪🏼💜 ________________________________________________ PRODUCTS USED: @kryolanofficial Aqua colours, @nyxcosmetics @nyxcosmetics_canada black liquid liner, vivid halo liquid liner, vivid sapphire liner, @katvondbeauty "Underage Red" everlasting liquid lipstick ________________________________________________ #mentalhealth #mentalhealthmonth #mentalhealthwarrior #mentalhealthmatters #getloud #b4stage4 #mentalillness #anxiety #generalizedanxietydisorder #nyxcanada #nyxcosmetics #bluehair #inspiration #makeup #makeupbyme #makeuplover #makeupartist #makeupaddict #mua #buzzfeed #themighty #mic #bluehair #depression #dontgiveup #wakeupandmakeup

A post shared by YASAMAN GHEIDI 🇨🇦/🇮🇷 YVR (@lilmoonchildd) on

Pretvárka

Komička Lane Moore na svoj profil napísala: „Keď je úzkosť taká zlá, ako nebola ešte nikdy predtým, nikto to však nespozná, pretože váš make-up je taký dobrý.“

zdroj: themighty

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.