unsplash.com

Štvorici mladých Slovákov sme položili najzákladnejšie otázky v oblasti lásky. Samozrejme nechýbali ani tie, ktoré nás najviac zaujímali. Ak chceš vedieť čoho sú pre lásku schopný, alebo čo pre nich láska znamená, tak čítaj ďalej!

Ondrej (24)

Ak by si mal opísať slovami svoju vysnívanú priateľku, aká je?

Musím si s ňou rozumieť, mať nejaké spoločné záujmy. Vedieť, že sa jej môžem so všetkým zdôveriť, vzájomne sa podporovať..

Čo všetko by si bol schopný urobiť pre dievča ktoré miluješ?

Všetko v rámci svojich možností.

Veríš na lásku na prvý pohľad?

Nie neverím.

Čo považuješ za najväčšiu chybu vo vzťahu?

Nedôveru.

zdroj: unsplash.com

Lukáš (18)

Čo pre teba znamená láska?

Hovorím za seba pre mňa to je len slovo …Ako samozrejme, že je normálne, keď sa majú dvaja ľudia radi dôverujú si, vážia si jeden druhého, podržia sa v najhorších chvíľach, atď …čo ja viem, podla mňa slovo láska, je len slovo.

Preferuješ úlet na jednú noc, alebo dlhodobý vzťah?

Podľa toho s kým. Keď to bude dievča, na ktorom mi až tak nezáleží, tak úlet na jednu noc …a keď niečo viac cítim k dievčaťu tak budem chcieť s ňou dlhodobý vzťah.

Čo si sa naučil zo svojich bývalých vzťahov?

Netreba moc prehnane ľúbiť a byť naivný a počúvať len frajerku, a neoveriť si, čo mi o nej kamaráti hovorili. Po roku som sa dozvedel, že to bola aj tak pravda, čo mi hovorili.

Čím si ťa získa žena?

Keď má dobre  správanie… Nechová sa ako ‚štetka‘, vie si povedať svoj názor, keď je milá a samozrejme aj svojim vzhľadom a postavou.
zdroj: unsplash.com

Monika (17)

Ak by si mala možnosť, zmeniť čo sa stalo medzi tebou a tvojim bývalým priateľom a boli by ste opäť spolu, urobila by si to? A prečo?

Srdcom ešte áno, no rozumom by som sa k nemu už nevrátila. Pretože viem, že by sa to nezmenilo. Všetko by bolo zle, možno aj horšie. Či už jeho správanie, alebo celkovo jeho postoj k vzťahu. A viem, že by ma považoval za druhoradú, skôr by tu boli dievčatá na jednorázovku, ako priateľka.

Hovorí sa, že pravá láska prekoná všetko, že nikdy neskončí, aký máš na toto názor?

Je to tak. V podstate s tým súhlasím, ale príde to, tá bolesť, sklamanie a utrpenie, no časom sa dokáže človek cez to preniesť, a ide ďalej. Ale pravá láska koniec nemá, aj keď nastanú občas komplikácie ako tie, ktoré som menovala.

Na stupnici od 1- 10 (10 je najviac), zoraď svoje priority :

Rodina – 9

Priateľ – 10

Kamaráti – 8

Práca/škola – p – 7 š- 3

Voľný čas – 5

Zdravie – 10

Peniaze – 6

Čo pokladáš za najväčšiu chybu vo vzťahu?

 Keď podvedieme druhú osobu, to neodchádza len dôvera, ale aj veľa ďalších vecí.
 
zdroj: unsplash.com

Zuzana(18)

Máš na výber medzi láskou na celý život a vysnívanou prácou, čo si vyberieš a prečo?

Pomocou dobrého kolektívu, výborných ľudí a pozitívneho pohľadu na veci môže byť aj tá najhoršia práca zábavou, preto si jednoznačne vyberám lásku na celý život. Som typ človeka, ktorému stačí k radosti ten pocit, že ma má niekto rád. Že ten niekto, za ktorého by som spravila aj posledné ma má rád.

Akú radu by si dala svojmu mladšiemu ja ohľadne vzťahov?

Rada pre moje mladšie ja? Nie všetko je tak, ako to vyzerá na prvý pohľad, nedaj sa oklamať a ťahať za nos. Niekedy sú ľudia veľmi vypočítaví a budú ti písať to čo chceš počuť, až kým si jedného dňa nepovedia, že už dosiahli vďaka tebe všetko čo chceli a viac ťa nepotrebujú. Tak asi by som odporučila svojmu mladšiemu ja, aby najskôr počkalo na ťažkú situáciu, kedy sa ukáže pravá tvár človeka. A samozrejme, aby sa riadilo rozumom, nie srdcom. Srdce niekedy „tára“ hlúposti.

zdroj: unsplash.com

Čím ťa dokáže získať chlap?

Veľmi rada sa zabávam. Ak ma dokáže chlap dobre zabaviť, má u mňa veľké plus. Ďalej si ma získa na svoju stranu, ak mi verí, podporuje ma, vie čo chce v živote dokázať a nemá problém ukázať aj svoju slabú stránku. Čo sa týka vzhľadu, jednoznačne si ma získa krásnym úsmevom.

Čo očakávaš od vzťahu?

Pre mňa jasná odpoveď, očakávaj od vzťahu len toľko, koľko vieš sama ponúknuť. A to lásku, vernosť, dôveru. Vo vzťahoch to funguje tak, nečakajte čo Vám ponúkne ten druhý. Dávajte do toho maximum, nemyslite na to, čo všetko by ste mohli za to dostať späť, vedzte že sa Vám to vráti v niečom úžasnom a čarovnom. Avšak ak jeden dáva a druhý len berie – vzťah fungovať nebude.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating