Vysoké Tatry

To najkrajšie, čo Slovensko má, sa dostalo do zoznamu najkrajších turistických miest v Európe. Naše veľhory tak neučarovali len nám, ale aj zahraničným turistom. Nie je ani prekvapením, že svojimi štítmi, plesami a unikátnymi miestami, ktoré vyzerajú magicky v každom ročnom období, lákajú turistov a bodujú v rebríčkoch aj mimo Slovenska. Vysoké Tatry sú naozaj najkrajšou prírodnou pamiatkou a toto je 6 najkrajších miest, ktoré v sebe ukrývajú.

Najväčšou dominantnou Slovenska sú určite Vysoké Tatry, ktorými sa môžeme pýšiť aj za hranicami nášho štátu. Cestovateľský magazín CN Traveller urobil prehľad tých najkrajších miest Európy, na výlet v tomto ročnom období. Medzi nimi sa tak nachádzali štáty ako Anglicko či Portugalsko. Ako napísali, Tatry sú súčasťou väčšieho karpatského reťazca, ktorú tvorí prirodzenú hranicu medzi Poľskom a Slovenskom.

Ako píše portál na jeseň je najlepší čas na túry, pretože v útočiskách sa nachádza čoraz menej turistov. Avšak naše Vysoké Tatry majú svoje čaro počas každého ročného obdobia. Vybrali sme pre teba tie najkrajšie miesta našich slovenských Tatier, ktoré by si určite mala navštíviť. Nachádzajú sa medzi nimi nie len ľahké túry, ale aj tie ťažšie, plesá i štíty.

1. Lomnický štít

Výhľad, ktorý očarí počas každého ročného obdobia, panoráma na okolité štíty síce najmenších, ale krásnych veľhôr sveta. Lomnický štít je druhý najvyšší štít Vysokých Tatier. Turistika to nemusí, ale môže byť. Ide o to, čo viac preferuješ ty.

Okrem toho, že to môže byť super výlet, môžeš dokonca zažiť aj nezabudnuteľnú noc v najvyššie položenom apartmáne. Romantika, zásnuby či oslava lásky.

2. Vodopády Studeného potoka

Nachádzajú sa v blízkosti Rainerovej chaty a končia pri Bilíkovej chate. Keďže Studený potok, po ktorom sú vlastne pomenované, preteká naozaj ťažkým terénom a voda sa na skalách častokrát láme, vytvára to teda prekrásne kaskády a scenériu s okolitými vysokými štítmi.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie