instagram.com/fitness.suisse

Poznáš to určite aj ty! S príchádzajúcim letom  sa postupne objavujú aj samozvané odborníčky na jedálničky a diéty, detoxikačné kráľovné či šalamúnske čarodejnice, ktoré ťa pripravia o peniaze nie o tuk. My máme pre teba jednoduchšiu cestu ako sa dostať do formy.

Načo si komplikovať život a strácať peniaze rôznymi prípravkami či detoxikačnými kúrami. Oberú ťa skôr o peniaze, ako o tuk a v konečnom dôsledku môžeš očakávať nabratie starej váhy späť. Jojo efekt je neúprosný a stretávame sa s ním pri každej diéte. Ale načo dietovať a obmedzovať sa 2 týždne, keď sa môžeš pestro a bohato stravovať celý život a pritom chudnúť? Preto sme pre teba pripravili zoznam zvykov, ktoré ti pomôžu na ceste za zdravším a chudším JA.

Hydratácia je základ

Ver či never, naše telo skrátka vodu potrebuje. Tým však nemyslíme pol litra na celý deň. Optimálny príjem pre telo sú 2 litre vody za deň. Avšak v týchto letných horúčavách potrebuješ tej vody podstatne viac, keďže sa aj viac potíš. Snaž sa teda piť najmä čistú vodu. Ak chceš zmenu vyskúšaj citrónovú šťavu či lístky mäty, výborne to osvieži tvoje telo aj chuťové bunky.

zdroj: www.unsplash.com

Ovocie a zelenina ako snack

Cez leto máme tendenciu skôr nejesť ako jesť. Teplé počasie v nás nevyvoláva až taký pocit hladu, ale keď už tak siahneme po zmrzline či inej kaloricky nabitej bombe. Čo tak vyskúšať studený melón či zeleninový šalát s hummusom, ktorý zároveň osviež aj hydratuje.

 

Sacharidy nie sú strašiak

Veľa žien si myslí, že keď chcú schudnúť musia prestať jesť pečivo, chlieb, zemiaky a všetko čo obsahuje sacharidy. Ale načo sa obmedzovať až do takejto miery? Na začiatok si stačí povedať: „Namiesto toho, aby som mala každý deň v týždni pečivo, dám si ho len päťkrát do týždňa!“ Takto tvoje telo bude v pohode a nebudeš sa musieť báť, že ťa budú chytať myšlienky na prejedanie.

zdroj: www.pexels.com

Hýb sa kým môžeš!

Napriek tomu, že strava je 80% úspechu nesmieme zabúdať ani na pohyb. Zatiaľ, čo ti pomôže dosiahnuť postavu, o ktorej snívaš nejeden piatok, ti ešte pomôže cítiť sa dobre. Vďaka hormónu šťastia, ktorý sa vylučuje po fyzickej aktivite. Pre veľa žien je zaťažujúce chodiť do fitness centra či na hodiny aerobiku. Preto by si si aj ty mala nájsť formu pohybu, ktorá ťa nebude ubíjať, ale robiť šťastnou aj keby si sa mala len prechádzať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness