Photo by Element5 Digital on Unsplash

Každá žena už zažila situáciu, kedy jej vlasy nevyzerali čerstvo, aj keď to v danej chvíli veľmi potrebovala. Našťastie, keď nie je čas na umytie, existuje zázrak v podobe suchého šampónu. Je záchranou pre mastné či priľahnuté vlasy. S jeho obľubou zároveň narastá aj počet značiek či variácii, ktoré môžeme v obchode nájsť. Ale po ktorom siahnuť? 

My sme sa 3 z nich rozhodli otestovať na vlastnej koži. Vybrali sme si produkty, ktoré sú bežne dostupné v dm drogérii, a každý z nich stál do 4 eur. Zvolili sme jeden, ktorý svojou značkou suché šampóny preslávil, druhý z dielne dcérskej značky dm drogérie, a tretí z kategórie značky, ktorá sa radí medzi top značky vlasovej kozmetiky. Každý z nich sme testovali vo chvíľach, kedy vlasy našej redaktorky potrebovali zakryť začínajúce mastenie sa, či pozdvihnúť na objeme. Ako naše testovanie dopadlo?

Suchý šampón Original, Batiste. 200 ml, 3,99€

Oficiálny popis produktu: Suchý šampón Batiste Original s jemnou sviežou vôňou. Hľadáte toho jedného jediného? Ak áno, neváhajte a siahnite po Batiste Original! Je milovaný tvorcami aj inovátormi vďaka svojej jednoduchosti. Okamžite dodá pocit čistoty a sviežosti. Suchý šampón Batiste je ideálny pre použitie medzi jednotlivými umytiami. Účesu poskytne rýchle oživenie, odstráni nadbytočnú mastnotu a dodá na textúre a objemu. S Batiste získate pocit čistých a sviežich vlasov, a to okamžite bez použitia vody!

Naše hodnotenie: Suché šampóny tejto značky sú na našom trhu najznámejšie, a preto v našom testovaní nemohla chýbať. V ponuke majú viacero variant, ktoré sa od seba líšia buď vôňou alebo typom vlasov, na ktoré sú určené. My sme zvolili úplnú klasiku, základný original. Tento šampón má neutrálnu čistú vôňu pripomínajúcu púdrové produkty. Na vlasoch zanechá jemný biely povlak, ktorý sa však dôkladným prečesaním vsaje do vlasov a neostane po ňom ani stopy. Stopa neostane ani po mastných korienkoch. Navyše, korienky aj pozdvihne a tak vytvorí dojem väčšieho objemu. Takto upravené vlasy vydržali jedeň deň, kým na nich nebolo opäť vidieť, že potrebujú umyť.

Suchý šampón Bloomy Dreams, Balea. 200 ml, 2,39€

Oficiálny popis produktu: Balea suchý šampón Bloomy Flowers prepožičiava vlasom opäť objem a osvieži mastné časti vlasov, bez toho, aby ste si museli vlasy umývať. Vlasy príjemne voňajú a získajú objem aj bez fénovania. S Balea suchým šampónom získate pocit čistých a sviežich vlasov a to bez použitia vody.

Naše hodnotenie: Balea je známa tým, že na trhu ponúka široký rad produktov, ktoré sú zvyčajne cenovo výhodnejšie, ako bežné komerčné značky. Tak je to aj pri ich suchých šampónoch, ktoré sú od iných objemovo rovnaké, ale o viac ako 1 euro lacnejšie.

V ponuke sú šampóny pre brunetky, blondínky, a rôzne parfumované varianty. Zvolili sme šampón pre všetky typy vlasov s kvetinovou vôňou. To je zároveň prvá vec, ktorú si na ňom všimneš. Pri striekaní je cítiť vôňu čerstvých kvetov, ktorá sa vsaje do vlasov po celej ich dĺžke, a tie ostanú prevoňané po dobu niekoľkých hodín. Vlasy však čerstvé neostali tak dlho, ako to bolo v predošlom prípade. Svieži vzhľad si ponechali približne 4-5 hodín. Čo je fajn, ak potrebuješ rýchlu pomoc. Avšak, objem pri tomto produkte bol po úprave oveľa viditeľnejší.

View this post on Instagram

Mit unserem neuen Trockenshampoo Bloomy Dreams träumen wir uns aus dem winterlichen Grau 🌫🌧❄️ direkt in blumig-frische Zeiten 🌸🌷💞 Das Trockenshampoo zaubert euch blitzschnell die Haare wieder frisch, sie erhalten neue Griffigkeit und voluminöse Fülle 😍 Der wunderschön blumig-sanfte Duft verzaubert eure Sinne ✨ Unser Tipp: Nach dem Tragen von Mützen direkt noch einmal den Ansatz damit auffrischen☝️😍❄️ Das Produkt ist ganz neu auf dm.de erhältlich (1,95€, vegan 🌱) und fließt ab sofort in die dm-Märkte ein 💞🛍 #neubeibalea #balealiebe #trockenshampoo #bloomydreams #haarstyling #dryshampoo #dmhaul #neubeidm #neuimdm #balea #dmdrogerie #beautynews #beautyhaul #haare #haarstyling

A post shared by Balea (@dm_balea) on

Suchý šampón na vlasy Wash + Blow Clean Supreme, 180 ml, 3,99€

Oficiálny popis produktu: Suchý šampón na vlasy Aussie Wash+ Blow Clean Supreme zbaví vlasy nečistôt, mastnoty a dodá im dych berúci objem. Bez použitia jedinej kvapky vody! Zloženie s vysokým obsahom účinných látok z jojoby vyživuje vlasy a zanecháva ich nádherné hebké a lesklé. Vlasy budú pôsobiť čerstvo a nikto nespozná, že sú neumyté.

Naše hodnotenie: Do tretice sme vyskúšali známu značku Aussie, ktorá je zameraná na starostlivosť o vlasy. Vybrali sme si základný „clean“ šampón, ktorý je v rovankej cenovej kategórii ako predošlé 2 testované produkty. Zo všetkých troch hodnotíme tento ako ten, ktorý má najpríjemnejšiu vôňu. Ak nemáš rada zbytočnú parfumáciu, tento ťa poteší vôňou čistoty, ktorá sa na vlasoch udrží dlhé hodiny. Vlasy ostali rovnako ako pri prvom testovanom čisté do druhého dňa, no objem by sme dychberúcim nenazvali. V porovnaní s ostatnými ide o rovnaký dojem. Plusom v tomto prípade je však fakt, že vďaka svojmu zloženiu vlasy ostali na dotyk nie len „odmastnené“, ale aj hebké na dotyk.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty