Unsplash/Maria Orlova

Naša pleť dokáže byť ihneď krajšia a svieža, ak je venujeme čo i len o kúsok viac pozornosti. Samozrejme, že starostlivosť o ňu netreba zanedbávať v každom ročnom období, no po chladných, zimných mesiacoch ju potrebuje omnoho viac. 

Dopriať jej môžeš rôzne typy kozmetických prípravkov, ktoré máš na našom trhu viac ako dostatok. Ak by si jej však chcela dopriať skutočne niečo exkluzívne, existuje možnosť ich prípravy priamo doma.

Domáce DIY prípravky sa začínajú v dnešnej dobe využívať čoraz viac a navyše, ich príprava nie je vôbec zložitá. Dokážeš to určite aj ty. Naposledy sme sa zamerali na výrobu domácich krémov a peelingov, dnes ťa inšpirujeme výrobou rôznych typov masiek, ktoré si môžeš pripraviť v pohodlí svojho domova.

Pre ktorú z nich sa rozhodneš?

DIY Domáce masky na 4 rôzne typy pleti

Vo videu nižšie sa dozvieš hneď štyri jednoduché recepty na naozaj skvelé pleťové masky, ktoré si môžeš doma pripraviť. Ich príprava nie je vôbec zložitá, sú účinné, lacné a predovšetkým domáce. Každá maska je určená pre iný typ pleti.

V prípade, že je tvoja pleť unavená a potrebuješ ju rozjasniť, určite si priprav kávovú masku. Banánová maska dodá hydratáciu suchej pleti, čokoládovo ovsená pomôže, ak máš problematickú a aknóznu pleť.  Proti starnutiu pleti a vráskam si môžeš dopriať ryžovú masku. Ingrediencie k ich príprave nájdeš v každých potravinách.

DIY Maska proti čiernym bodkám

Nie každá ich pozná, no tá, ktorej pleť má do činenia s čiernymi bodkami, si príde na svoje výrobou práve tejto masky. V tomto videu sa dozvieš overený recept na jej prípravou a následne odstránenie nedokonalostí. Priprav si med,  citrón a škoricu, pokojne si k sebe zavolaj aj kamošku a môžete si ju dopriať spoločne. Ako ju správne aplikovať a použiť sa dozvieš už priamo vo videu.

DIY hydratačné masky

Hydratovať pleť potrebuje takmer každá, preto veríme, že jej prípravu skúsiš aj ty. V tomto prípade pôjde hneď o dva typy masiek. Záleží už len na tebe, pre ktorú sa rozhodneš. Či to bude uhorková alebo melónová, každá jedna z nich tvojej pleti len prospeje a určite sa ti za to aj patrične odvďačí. Neváhaj a choď smelo do toho. Pripraviť ju môžeš napríklad aj mamine alebo kamarátke.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty