Pexels/Dana Tentis/Sora Shimazaki

Každá z nás obľubuje tie svoje, no aj napriek tomu s o to väčšou radosťou skúsi aj nejakú novinku. Ak sa ujme, sme viac ako potešené. Reč je o krémoch, ktoré nesmú chýbať v kozmetickej výbave každej ženy. 

Príroda je najčastejším zdrojom rôznych krémov, pretože dokáže dodať nášmu telu množstvo vitamínov, ktoré potrebuje. Aj preto sme sa rozhodli, že ťa dnes inšpirujeme tým, ako si ich môžeš pripraviť aj v pohodlí svojho domova.

Výhodou je napríklad to, že budeš presne vedieť, z čoho si si ho pripravila a ver, že aj tvoje telo sa tejto  zdravšej verzii určite poďakuje. Je taktiež nožné, že sa ti táto forma prípravy zapáči natoľko, že si ich začneš vyrábať už len doma. Potešiť nimi dokážeš ako svoju kamošku, tak napríklad i maminu.

Ktorý prírodný DIY krém si vyrobíš doma ako prvý?

DIY Domáce telové maslo

Ak si myslíš, že to sama nezvládneš si sa omyle. Príprava telového masla je naozaj veľmi jednoduchá a dokážeš to aj ty. Je skvelým pomocníkom pri hydratácii pokožky, redukovaní strií a pomôžu aj v prípade, ak je tvoja pokožka problémová. Tvoje telo sa ti určite odvďačí.

Niet nad kozmetiku bez chemických prísad či konzervantov, však? K jeho príprave nebudeš potrebovať naozaj nič extra. Zabezpeč si bambucké maslo, kokosový, avokádový alebo pokojne aj iný akýkoľvek olej. Viac o jeho príprave sa už dozvieš v tomto videu.

DIY Levanduľový spevňujúci očný krém

V prípade, že sú tvoje oči unavenejšie alebo opuchnuté, treba im dopriať o to zvlášť špeciálnu starostlivosť. Niet teda nad prírodný očný krém, ktorý im môžeš dopriať. V tomto recepte zistíš ako si vyrobiť spevňujúci, levanduľový očný krém.

Pomáha zároveň aj proti starnutiu a vráskam, navyše tvoju pokožku hydratuje a zanechá ju pevnú a pružnú. K jeho príprave budeš potrebovať opäť bambucké maslo, šípkový a mandľový olej, levanduľový esenciálny olej a čistý vitamín E. Tak smelo do jeho prípravy, používať ho môžeš ako ráno, tak aj večer.

DIY Telový krém s mandľovým olejom a šalviou

Tento domáci krém sa do tvojej pokožky dostane veľmi rýchlo a tak ju zároveň aj vyživí. Svojou ideálnou hodnotou pH 5.5 a nádhernou šalviovou vôňou ťa dostane.

K jeho príprave budeš potrebovať destilovanú vodu, mandľový olej, olej z hroznových jadierok, mangové maslo, emulgátor, pantenol, vitamín E, či šalviový olej. O jeho konkrétnej príprave sa dozvieš všetko krok po kroku aj v tomto videu.

Viac z kategórieBeauty