Paradajky

Zelenina, ktorú má doma hádam každý, no nie každý vie aké sú prospešné. Okrem množstva vitamínov obsahujú hlavne kyselinu salycilovú ktorá je veľmi účinná v boji proti akné. Tak si večer k filmu, namiesto misky plnej popcornu, ktorý je plný oleja (ten ti pleť teda nevyčistí ;), nakrájaj dve-tri menšie paradajky. Z vlastnej skúsenosti viem, že ti zaručene pomôžu.

pexels.com

 Avokádo

Populárne avokádo je plné vitamínov, vlákniny ale hlavne nenasýtených mastných kyselín. Je to práve vitamín E ktorý je pre bojovníkov s akné najprospešnejší. Vďaka vitamínu E sa naša pokožka regeneruje, čo znamená že chrastičky po vyrážkach sa zahoja omnoho rýchlejšie. Raz do týždňa si ho rozmixuj alebo popuč vidličkou. A máš hotovú nátierku, ktorú môžeš takto zjesť alebo ju natrieť na chlebík a posoliť. Ak sa ti trocha nátierky zvýši, nanes si tenkú vrstvu na vyčistenú tvár. Po piatich minútach opláchni studenou vodou, tvoja pleť by mala byť na dotyk jemnejšia :).

pexels.com

Černice, maliny alebo čučoriedky

Okrem toho že sú veľmi chutné, sú aj bohatým zdrojom antioxidantov ktoré potrebujeme, aby sme sa akné zbavili čo najrýchlejšie. Najlepšie sú zo záhradky ale postačia aj tie zo supermarketov. Snaž sa ale vyvarovať tým, ktoré sú príliš zrelé alebo zavárané. Neublížia, ale ich účinky sú oveľa slabšie.

pexels.com

Ryby a morské plody

Áno, tiež som k nim niekedy cítila odpor, no dnes na nich nedám dopustiť. Sú základným zdrojom fosforu, a preto sú veľmi dôležité pre rast a kvalitu našich kostí. No nás viac zaujíma vápnik, ktorý je uložený aj v konzervovaných rybách, alebo vitamín A, ktorý sa nachádza v treščej pečeni. Tiež nesmiem zabudnúť na omega-3 nenasýtené mastné kyseliny, ktoré pleť regenerujú a chránia pred vznikom akné.

pexels.com

Voda, voda a ešte voda

Je úplne jedno či piješ značkovú alebo z vodovodu. Voda je z tohoto zoznamu najdôležitejšia. Vyplavuje z tela toxíny a teda pomáha zbaviť sa akné. Do dňa by si mala vypiť aspoň 2 litre vody, ak nie viac. Samozrejme to netreba preháňať. Tak napríklad mne veľmi pomohlo brať si všade so sebou fľašku s vodou. Pôjdeš sa učiť a vieš že ti to bude trvať dlhšie, vezmi si hocijakú, aspoň litrovú fľašku plnú vody a uvidíš, že bez toho, aby si nad tým rozmýšľala, sa z nej napiješ aspoň párkrát :). Ak sa ti stále nebude dariť, stiahni si aplikáciu Hydro Coach, ktorá ťa na pitie vody bude upozorňovať. 🙂

pexels.com

Prajem ti veľa štastia <3

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.