unsplash.com

Každé leto navštevujeme s frajerom Vysoké Tatry. Nie sme veľmi typy k ,,moru“ a preto som nám Tatry veľmi vyhovujú. Ubytovaní sme zvyčajne v Novej lesnej v dedine s najkrajším výhľadom na Tatry. Ceny za ubytovanie sú tam veľmi prijateľné. Vysoké Tatry sú najmenšími veľhorami na svete. Hemžia sa turistami a ak aj vy chcete objavovať ich krásu tu je dva tipy na krásne túry.

Popradské pleso

V Tatrách sa nachádza mnoho plies a nebojím sa tvrdiť, že jedným z najkrajších je práve Popradské pleso. Vedie k nemu asfaltka, čo je veľké plus aj pre menej skúsených turistov, rodinky i mamičky s kočíkmi. Cestou sa môžete zastaviť na Symbolickom cintoríne, kde sú tabule s menami horolezcov, ktorými sa Tatry stali osudnými. Túra na Popradské pleso nie je náročná a za necelú hodinku sa ocitne v raji. Ste medzi horami, v krásnej prírode a nič viac vám k šťastiu nebude chýbať.

Na Popradskom plese sa nachádza aj chata odkiaľ môžete poslať pohľadnicu alebo sa len občerstviť. Z Popradského plesa je možné pokračovať na túru na Sedlo pod Ostrvou. Táto túra je už náročnejšia a priznám sa, že pri nej som prekonávala svoj strach z výšok. Stúpanie, ktoré nemá konca kraja vás na sedlo odmení prekrásnym výhľadom a vy budete šťastné, že ste sa predsa len v polovici neotočili. Nie som žiadna padavka ale strach z výšok je predsa len niekedy silnejší ako moje odhodlanie.

zdroj: pexels.com

Najprijateľnejšia túra k Sliezskemu domu je z Tatranskej Polianky. Aj táto túra sa dá absolvovať po asfaltke kráčate avšak stále do kopca. Cestou späť je to makačka najmä pre vaše lýtka a kolená. Keď sa dostanete k Sliezskemu domu naskytne sa vám krásny pohľad na Velický vodopád a Velické pleso. Sliezsky dom je jedným z najluxusnejších horských hotelov.

Určite som nečakala, že takýto luxusný hotel, ktorý ma štyri hviezdičky sa bude nachádzať v takejto nadmorskej výške. Môžete sa tam občerstviť vonku je bufet a vo vnútri reštaurácia s výborným jedlom. Od Sliezskeho domu sa dá absolvovať ešte mnoho túr, ktoré som však ja už neabsolvovala. Túra trvá podľa individuálnych kondičných schopností ale približne 1h45m.

Tatry majú vždy čo ponúknuť. Nerozumiem ľudom, ktorí tvrdia, že Tatry sú len reklamným ťahom. Určite to nie je pravda. Vždy tam máte čo nové objavovať, skvele si tam oddýchnete, zrelaxujete, vyčistíte hlavu. Zabudnete na všetky problémy, hádky s frajerom, nepodarené vzťahy všetko čo vás ťaží a trápi.

Ste len vy a príroda. Nevyhadzujte peniaze za drahé dovolenky pri mori ale podporte to, čo máme doma. Stretnete sa s pohostinnosťou, ochotou, skvelým prístupom. Vezmite turistickú obuv, vak a vyrazte. Nie k moru, ale do Tatier. Objavovať krásy Slovenska veď predsa aj vy ste hrdá Slovenka.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife