To, v akom prostredí vyrastáme, môže veľkým spôsobom ovplyvniť, akými sa staneme v dospelosti. A aj keď ti to tak možno nepríde, ale podpíše sa to aj na tvojich budúcich vzťahoch. Ak si vyrastala vo veľkej rodine, podľa portálu Bolde by si sa mala pripraviť na tieto veci.

Vyrástla si vo veľkej rodine, kde si mala minimálne dvoch (alebo aj viac) súrodencov? Bola si ty tou najstaršou? Alebo naopak najmladšou? Ako to ovplyvní teba, tvoj vzťah a budúceho priateľa?

Pozornosť

Vo veľkej rodine si zvyknutá na veľkú pozornosť. Na tú, ktorú dávaš, ale aj na tú, ktorú dostávaš. A tak to bude aj v tvojom vzťahu. Problém však môže nastať v prípade, že pozornosť pozornosť nechceš stále a aj napriek tomu ti ju partner dáva. Veď koľkokrát si chcela byť sama a aj tak za tebou prišiel nejaký súrodenec?

Tvoj frajer to s tebou nebude mať jednoduché. Musíš však byť otvorená a komunikovať s ním. Ak zrovna nebudeš mať náladu a jeho pozornosť ti bude prekážať, povedz mu to.

Veľa lásky

Veľká rodina znamená aj veľa lásky. Veľa lásky si dostala od rodičov a veľa si jej aj rozdala. Pretože nech si hovoria ľudia čo chcú, svojich bratov a sestry aj napriek všetkému ľúbia. A čím budeš staršia, tým si to budeš uvedomovať ešte viac.

Takže aj od svojho priateľa budeš očakávať, že ťa zahrnie láskou a to isté by mal čakať aj on od teba.

Lepšie zvládanie stresu

Vo veľkej rodine si sa naučila lepšie zvládať stres. Veď každé ráno boli všetci v zhone a museli mať všetko vyrátané do poslednej minúty, aby to postíhali. Teraz si budeš musieť zvykať práve na to, že ste len dvaja a budete mať pokoj. Žiadne vyklopkávanie na kúpeľňové dvere. Bude dosť aj teplej vody pre všetkých.

Ak sa však nejaká stresová situácia naskytne, dokážeš ju vyriešiť.

zdroj: Unsplash/CDC

 

Tvrdohlavosť a vodcovstvo

Ak si najstaršia zo všetkých súrodencov, tvoj priateľ by sa mal pripraviť na tvoju tvrdohlavosť a tiež to, že budeš chcieť udávať smer vášho vzťahu. Ty si sa predsa musela starať o mladších súrodencov a to, čo si povedala, museli urobiť. A do istej miery si to prenesieš aj do vzťahu.

Dráma a rodinné stretnutia

Tvoj budúci priateľ by sa mal pripraviť na to, že vzťahom s tebou nezíska len teba, ale aj celú tvoju rodinu. Musí sa pripraviť na nekonečné rodinné stretnutia plné chaosu, ale tiež dobrej nálady. Čím väčšia rodina, tým sa treba pripraviť aj na väčšiu drámu. Každý člen má vlastné problémy a niektoré nemusí byť ľahké vyriešiť.

 

Zdroj: bolde.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.