instagram.com/elodiecastiglioni instagram.com/sophiemoulds instagram.com/lauismyname

Teploty na celom Slovensku klesli a mnohé z nás už vytiahli teplejšie svetre, koženky či dlhé nohavice. To, že sa blíži jeseň vidno nie len v obchodných reťazcoch a ponukách, ktoré prinášajú viac nude farby, teplé vesty a jesenné čižmičky, ale aj na stromoch, ktoré sa zafarbujú do jesenných tónov.

Spolu so začiatkom školských povinností a ukončenia letných prázdnin k nám zavíta (niektorými milovaná, inými nenávidená) jeseň. Ako si však pripraviť šatník na toto farebné, no chladnejšie obdobie? 

Toto sú najnovšie trendy na jeseň 2021. Nájde sa v nich milovníčka nude, ale aj pestrých farieb, tie, ktoré radi vrstvia a tiež tie, ktoré milujú jednoduchý štýl.

1. Veľké, roztrhané rifle

Rôznych tvarov, strihov, ale aj farieb. Práve na babie leto, kedy nie je teplo, no ani zima, je veľmi dobré mať v skrini aj potrhané rifle. Tie zakryjú celé nohy a menšie diery im dodajú šmrnc, príjemné prevzdušnia v prípade náhleho tepla. Módnymi hitmi sú zvonáče a mom fit.

2. Béžová, hnedá a všetky nude farby

Neodmysliteľnou farbou jesene je hnedá a všetky jej odtiene. Či už skombinovaná s bielou, čiernou alebo inou výraznou, tvoj outfit vždy vynikne.

3. Pokrývka hlavy vždy zachráni 

Nič iné nedoladí práve jesenný outfit ako pokrývka hlavy. Okrem estetického zámeru aj zakryje bad hair day, ale ochráni aj vlasy či make-up pri náhlom návale dažďa. Veľa z nás totiž v kabelke vždy nenosí malý dáždnik a tak pravé tento vkusný a veľmi moderný doplnok zachráni tvoj vzhľad.

4. Žltá, tmavozelená a oranžová

Práve v tomto období netreba zabúdať ani na farby. Tie, ktoré milujú skôr pestré odtiene bijúce do očí, by si svoje šatníky mali zladiť hlavne do farieb ako je žltá, tmavozelená či oranžová. Tieto budú totižto na jeseň úplne must-have.

5. Gumáky

Jeseň je všetkým známa najmä pre svoje daždivé obdobie, kedy sa okrem blata na cestách tvoria aj kaluže vody po prehánkach, preto by ti určite nemali chýbať gumáky. Nie však tie veľké, ktoré sme si obúvali ako deti v rôznych farbách a vzoroch, ale v hrubou podrážkou a ľahko kombinovateľné. Či už členkové alebo vyššie, obchody s obuvou ponúkajú naozaj rozmanité kúsky.

6. Pletené vesty

Veľmi dôležitým kúskom je práve pletená vesta, s ktorou sa veľmi dobre pracuje a vrstvenie tak naberá úplne iný rozmer. Či už si vyberieš vzorovanú alebo jednoduchú a jednofarebnú je na tebe, ak ju doplníš o napríklad košeľové šaty alebo volánovú blúzku a na to ešte hodíš sako, budeš vyzerať dokonalo a hlavne trendy.

7. Kockované bundy

Už minulú jeseň a jar zožali svoj úspech, dnes sa však vyberajú zo skríň znova a módnym hitom ostávajú aj počas tejto sezóny. Kockovaná košeľa ako vrchný diel alebo ako bunda.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista