Keďže leto už oficiálne pred pár dňami začalo a svedčia o tom aj aktuálne teploty, je potrebné piť a hydratovať svoje telo oveľa viac ako v iné ročné obdobia. Keďže sladké minerálky a rôzne limonády s obsahom cukru nie sú práve najlepšou voľbou, pretože Ťa po nich bude ešte viac smädiť a tvoje telo z nich aj tak nič prospešné nezíska. Preto skvelým nápadom ako vylepšiť čistú neperlivú vodu je takzvaná „fruit infused water“, čiže voda obsahujúca ovocie. Obsahuje kopu vitamínov a dokáže výborne prečistiť organizmus. Je prirodzene sladká podľa ovocia, ktoré si zvolíš a žiadny ďalší cukor nepotrebuješ pridať.

Rada Ti bližšie ukážem, v akých rôznych obmenách si môžeš tento nápoj pripraviť  doma a to len s pomocou pár ingrediencií.                              4                                   foto: pinterest

Najlepšie je si ho pripraviť do väčšej nádoby,  do džbánu či veľkého pohára, z ktorého si môžeš kedykoľvek počas dňa odpiť. Nalej do celej nádoby čistú vodu alebo ak máš rada zelený čaj, kľudne môžeš použiť aj ten, je silne detoxikujúci a vychladený chutí v lete nesmierne osviežujúco. Potom si zvoľ podľa svojej chuti ovocie, ktoré nakrájaj na menšie kúsky a vlož do nádoby. Či už si vyberieš kyslejšie ovocie ako limetku či citrón alebo siahneš skôr po bobuľovom ovocí, melóne alebo kiwi, nikdy netrafíš vedľa. Môžeš skúsiť aj dva druhy ovocia spolu, aby sa chute prepojili a vznikne zaujímavá kombinácia. Dokonca môžeš pridať na ozvláštnenie aj pár plátkov uhorky, ktorá sa hodí do takýchto nápojov.

Ďalej vyskúšaj pridať aj trochu byliniek ako mäta, medovka alebo rozmarín. Keď ich necháš v nápoji cez noc odstáť, pustia svoju vônu aj typickú chuť. Mojou najoblúbenejšou kombináciou sú jahody s plátkami citrona a mätou.

Na záver do nádoby môžeš dať pár kociek ľadu  nech ťa poriadne schladí v horúcich dňoch. Určite nejakú kombináciu vyskúšaj, táto voda Ti dokáže zlepšiť trávenie aj imunitu a navyše dostaneš do seba potrebný vitamín C.

Daj stopku sladeným vodám a vyskúšaj niečo nové a zdravšie! 😉

 

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.