Raz mi niekto povedal, že stačí vstať a ísť. Nič viac na cestovanie nepotrebuješ, len sa odhodlať. Možno sa bojíš, ale až keď vystúpiš zo svojej komfortnej zóny, spoznáš svet a aj samú seba. Pozývam ťa pozrieť sa spolu so mnou na dôvody, prečo by si mala začať cestovať hneď teraz.

1.    Dobije ťa to energiou

pexels.com

Si po celom týždni unavená a potrebuješ sa „dobiť“? Tak prečo to neskúsiť adrenalínovejšie? Cestovanie ťa (logicky) privedie na nové miesta, kde sa dokonale zregeneruješ a nabiješ energiou do nasledujúceho týždňa.

2.    Spoznáš veľa nových a milých ľudí

Pri spontánnych potulkách budeš častokrát potrebovať pomoc od miestnych. Nevieš nájsť cestu, dobrú reštauráciu či historickú pamiatku? Pýtaj sa. Myslím, že domáci ti poradia lepšie ako navigácia v tvojom telefóne. A budeš sa čudovať koľko vľúdnych a ochotných ľudí spoznáš.

3.    Uvedomíš si svoje slabé stránky

Tak ako budeš spoznávať nových ľudí, kultúry jedlá či mestá, spoznáš aj samú seba. Cestovanie ti ponúka výbornú lekciu pre život. Ukradli ti peňaženku? Nemáš kde spať? Stratila si sa? Zistíš ako reaguješ v krízových situáciách a naučíš sa ich riešiť.

pexels.com

To, čo ťa cestovanie naučí, časom spoznáš sama. Len cestuj, neboj sa!  Moja rada znie: Začni okolím. Nemusíš ísť ďaleko. Choď do najbližšieho krajského mesta, potom pocestuj ďalej. Bola si už v Košiciach? V Trnave či v Trenčíne? A čo v Sabinove?

Spoznaj Slovensko a až potom sa vyber za hranice.

Tak veľa šťastia! Vstaň a choď 🙂

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.