Pexels/Artem Podrez

Nevýhody vzťahu na diaľku

Musíme sa, samozrejme, pozrieť aj na tú negatívnu stránku. Váš vzťah bude miestami poriadne skúšaný, preto sa musíte obaja snažiť o to, aby sa niečo nepokazilo.

Problémy s dôverou a žiarlivosťou

Keďže nie ste spolu, nemôžete vedieť, kto sa s kým stretáva a ako trávi polovička svoj voľný čas. Veľmi často sa objavuje žiarlivosť a podozrievanie. Keď sa dôvera naštrbí, môže to spôsobiť až rozchod. Dôležité je otvorene sa rozprávať o tom, čo robíte a v žiadnom prípade si nič nezatajujte.

Online nenahradí skutočný dotyk

Aj keď sa technológie posúvajú a klasické volania cez telefón nahradili aj video hovory, pri ktorých sa môžete vidieť, nedokáže to nahradiť bozk, pohladenie alebo objatie. Pre tie osoby, ktoré sú citovo založené a dotyk je pre ne dôležitý, to môže byť veľmi náročné.

Pocity samoty

Môžete sa cítiť osamote a opustene, pretože ten druhý nepriletí vždy, keď sa budete cítiť zle a zišlo by sa vám trochu pochopenia. Tento problém môžu sčasti nahradiť priatelia a rodina, s ktorými môžete tráviť čas namiesto toho, aby ste nemysleli na to, že doma budete zaspávať zase bez polovičky.

Nedorozumenia

Keďže sa nemôžete porozprávať z očí do očí, pri písaní medzi vami môžu vzniknúť aj nedorozumenia. Stačí, že sa jeden z vás dlhší čas neozve a tomu druhému už budú hlavou prúdiť katastrofické scenáre toho, čo sa deje. To sa môže odraziť aj na problémoch s dôverou.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating