Pexels/Artem Podrez

Vzťah na diaľku rozhodne nie je pre každého. Väčšinu čas ste od seba odlúčení a keď sa stretnete, máte len obmedzený čas na seba, pretože obaja viete, že sa budete musieť znovu rozlúčiť. Tak ako všetko iné, aj takýto vzťah so sebou nesie niekoľko výhod a nevýhod.

Je len na tebe, ktoré z nich budú pre teba dôležitejšie a ovplyvnia tvoj názor na to, či sa do niečoho podobného pustiť.

Výhody vzťahu na diaľku

Keď sa povie vzťah na diaľku, určite ti napadnú skôr nevýhody než výhody. No keď sa tak nad tým zamyslíš, môžeš v tom nájsť aj viacero pozitív.

Ste si vzácnejší

Neberiete sa ako samozrejmosť, čo robia mnohé dvojice, ktoré sú spolu každý deň. Každá spoločne strávená chvíľa je pre vás vzácna a máte z nej oveľa väčšiu radosť. Preto nemárnite čas na hlúposti, ale dobre si premyslíte, čo spolu podniknete, aby to za to stálo.

Silnejší vzťah

Ak vydržíte takéto odlúčenie, zvládnete toho určite oveľa viac. Váš vzťah bude silný, pretože nebudete musieť riešiť malichernosti bežného života. Viac sa zameriate na to puto medzi vami a lásku, ktorá je silnejšia než čokoľvek iné.

Veľký dôraz na iných veciach ako intímnostiach

Keďže spolu nemôžete byť často, nemôžete sa kedykoľvek objať, pobozkať alebo pomilovať. Preto vám bude záležať na tom, aby medzi vami bola dôvera a rešpekt, ktoré patria k najdôležitejším pilierom fungujúceho vzťahu.

Čas aj pre seba

Veľa dvojíc zabúda vo vzťahu na seba a väčšinu času trávia iba spoločne. A pritom čas pre seba je mimoriadne dôležitý. Takto budeš mať príležitosť venovať sa svojim záľubám a činnostiam. Nebudeš musieť mať výčitky z toho, že nie si doma pri svojom partnerovi.

Nie je všetko len ružové. Keďže o výhodách si sa už dozvedela, poďme sa pozrieť aj na tie nevýhody.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating