unsplash.com

Ležíš a premýšľaš.V ušiach ti hraje tvoja obľúbená melódia. Prehrávaš si v hlave celý deň, čo si zažila, koho si stretla a ako si sa cez deň cítila. Usmeješ sa, ale pristihneš sa ako ti pomaly začali stekať slzy po tvári. Nevieš si vysvetliť pravý pôvod a dôvod sĺz. Predsa len ich necháš aj ďalej stekať po tvári, necháš vyjadriť svoje vnútro. V hlave si hovoríš, či sú to slzy šťastia alebo bolesti. Nechávaš sa unášať hudbou a tvojimi myšlienkami aj naďalej. V tom ti napadne myšlienka, prečo sa vôbec zamýšľaš aký majú slzy charakter, dôvod..

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt journey-person-asian-young-happiness_1150-1214.jpg

zdroj: unsplash.com

Spomenieš si na krásneho psa, ktorého si ráno po ceste do školy videla, na milé malé dievčatko, ktoré sa na teba usmialo, slnko, ktoré sa konečne ukázalo… Slnko, ktoré sa konečne ukázalo aj v tvojej duši. Cítiš ho ako ťa zahrieva a vytvára ti úsmev na tvári. Maličkosti, ktoré si si niekedy nevšímala, ti teraz predstavujú najhlbší význam zážitkov. Vieš sa schuti zasmiať bez pomyslenia na to, ako si si niekedy hovorila, že už nedokážeš byť šťastná. Nevyčítala si si ako dnes vyzeráš a ako si sa pozrela do zrkadla usmiala si sa. Pocítila si pocit šťastia zo seba samej.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt young-woman-1149643_1280.jpg

zdroj: unsplash.com

Už si si nemyslela aká si neforemná alebo aké máš zase kruhy pod očami. Videla si osobu, ktorá sa dokázala pozviechať a znovu dostala chuť žiť. Nevedela si ako a prečo tak odrazu prišiel tento nádherný pocit viery v samej seba, ale páčilo sa ti to. Pochopila si aké je dôležité ľúbiť sa takú aká si. Ako vyzeráš, ako pôsobíš a ako sa pozeráš na svet. Vyjadrila si si lásku, úprimnú a dôvernú. A tak od tej doby chodíš už okolo zrkadla len so vztýčenou hlavou a úsmevom na perách. Cítiš sa silná a odhodlaná začať budúcnosť s vierou. Usmiala si sa nad svojimi myšlienkami a pokojne si zaspala s pocitom, že zajtra nasleduje ďalší krásny deň plný nových možností.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife