Ak vstupuješ do vzťahu s milovanou osobou, nechceš, aby to skončilo po pár týždňoch či mesiacoch. Preto sa snažíš do toho dať všetko – celú seba, všetky emócie, všetku lásku, akú dokážeš cítiť, … Avšak pri prvotnom zamilovaní na očiach okrem lásky máš aj ružové okuliare. Myslíš si, že práve tento vzťah bude tým posledným, tým „navždy“ a rovnako krásny ako na začiatku. Bohužiaľ, mnohokrát sa to ale rozpadne, pretože si nehľadáš partnera na dlhodobý vzťah, ale len ako chvíľkovú záležitosť. 

V mladom veku majú dievčatá tendenciu hľadať si frajera podľa výzoru, podľa toho, čo nosí, čo práve teraz letí, ako vyzerá na fotkách, a či je obľúbený v partii. Po prvom sklamaní si už dávajú pozor na určité veci, charakterové vlastnosti, no stále si nehľadajú takého partnera, ktorý by s nimi vydržal celý život, aj keď sa to v prvých mesiacoch môže zdať.

Toto je 5 bodov, ktoré by si pri výbere svojho životného partnera mala zohľadniť. Aj napriek tomu, že na vzhľade záleží a fyzická príťažlivosť je veľmi dôležitá, oveľa dôležitejšia je osobnosť človeka, s ktorým ideš do vzťahu. 

1. Cieľavedomosť

Tvoj budúci partner by mal byť podobne cieľavedomý ako ty. Chceš ísť na vysokú školu? Nehľadaj si k sebe niekoho, komu stačí byť aj na úrade práce, pretože vaše záujmy sa už v tomto momente rozchádzajú a po pár mesiacoch, keď ty sa budeš musieť učiť na skúšky, on bude piť s kamarátmi.

A teba, ale aj jeho, tento “vzťah” prestane baviť. Spoločné záujmy sú v dlhodobom vzťahu veľmi dôležité, pretože ak nemáte aspoň jedno spoločné hobby alebo spoločné smerovanie a ciele, je nepravdepodobné, že váš vzťah dosiahne dokonalosti a doživotnosti.  

2. Nepočúvaj iných, len svoje srdce 

Ten sa k tebe nehodí, lepší by bol blonďák. Je nižší ako ty. Je chudší ako ty.” Ak svojho partnera miluješ, zabudni na takéto hlúpe a podradné reči, a sústreď sa na budovanie vášho vzťahu. Charizma a fyzická príťažlivosť je veľmi dôležitá a preto daj na tvoje oči srdce, nie na komentáre okolia, kto sa podľa nich k tebe naozaj hodí.

3. Podobné názory 

Pozor, rozhovor, komunikácia a hlavne vyjadrenie svojho názoru, sú dôležitými aspektmi vo vzťahu dvoch ľudí, ktorí by mal napredovať a smerovať k svadbe a večnej láske. Podobné názory, hlavne na spoločné bývanie, výchovu detí, či iné veci, ktoré do života prídu, je dôležité rovno vykomunikovať.

Ak ty chceš žiť na dedine a on vo veľkomeste a ani jeden z vás nie je schopný urobiť kompromis, je nad slnko jasné, že dlhodobo tento vzťah nemá možnosť fungovať. Nejde teda o politické názory, ale o životné. 

4. Láska na rýchlo = nie na dlho

Nie je vylúčené, že keď niekoho zbalíš na diskotéke, tak spolu nezostanete navždy, avšak, ak budeš nasilu hľadať a baliť aj mužov, ktorí sa ti výzoro nepáčia a zúfalo hľadať lásku či niekoho, len aby si nebola sama, nenájdeš toho pravého.

Ten pravý má čas, ten pravý a dlhodobý príde len vtedy, keď sa naučíš žiť sama zo sebou, keď pochopíš čo vlastne od života, ale aj svojho budúceho partnera chceš a potrebuješ. Nehľadaj nasilu, hľadaj s rozumom.

5. Overenie 

Chlapi toho častokrát sľúbia viac, ako dokážu dodržať, preto sa nedaj nalákať na sladké, no bezvýznamné slová niekoho, kto sa s tebou chce len zahrať. Pravý chlap, ktorý bude mať o teba záujem, bude javiť úplne iné znaky, ako ten, ktorý ťa bude tlačiť do postele, a ktorý ti bude motať medové fúzy popod nos.

Láska, a hlavne tá, ktorá by mala vydržať navždy, by mala byť rovnako silná z oboch strán. Len vtedy bude možné ju budovať a nechať rásť. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.