Žena sa smeje

Aj keď by sme si veľmi želali byť večne mladé, toto nám život nedopraje. To, že sa cítiš duchom rovnako, ako keď si mala sedemnásť, ešte neznamená, že tak pôsobíš aj na svoje okolie. A nepomôžu ti ani tie najúčinnejšie krémy na tvár. To, že už nie si najmladšia, občas pochopíš v momentoch, ktoré ti dajú akúsi „facku“. Ale nebudeme sa tu trápiť nad niečím vážnym, zoberieme to s humorom.

Pripomeňme si pár vtipných situácií, pri ktorých už nemôžeš nikoho presviedčať o tom, že nestarneš. Ktoré už máš za sebou?

Dôkazy o tom, že už nie si najmladšia

Piatkové párty presúvaš na sobotu, pretože po práci už nemáš na akcie energiu. Zároveň nemáš rada sobotné párty, pretože jeden deň na „regeneráciu“ ti je už málo.

Ak niekto zruší stretnutie, na ktorom ste boli dohodnutí, potešíš sa. Si rada, že môžeš ostať v pohodlí domova a už ťa nebaví stále niekam behať.

Listuješ si v letáku, aby si zistila, kde bude akcia na tvoje obľúbené potraviny. Niekedy si sa kvôli tomu zo starej mamy smiala, teraz ju už chápeš.

Keď počuješ rozprávať sa na ulici malé deti, chytáš šok z toho, aký slovník to majú. Ty v ich veku si takto určite nehovorila.

Nie len, že krútiš hlavou nad nadávkami, ktoré „deti“ používajú, ale nájdu sa v ich reči aj slová, o ktorých absolútne netušíš, čo znamenajú.

Väčšina tvojich kamošiek nemôže ísť s tebou na kávu, pretože sa im nemá kto postarať o deti. A keď sa nejaká „nemamička“ nájde, rozoberá s tebou prípravy na svoju svadbu.

A keď sa ťa niekto opýta na to, kedy budeš mať deti ty, už sa otázke nesmeješ. V duchu prepočítavaš, že by už bolo aj na čase, nech pri nich ešte vládzeš chodiť.

V drogérii ti ochotná predavačka ponúkne krém proti vráskam a starnutiu, pretože vidí, že už je najvyšší čas na to, aby si sa zamerala na tieto problémy.

Väčšiu radosť ako nová kabelka ti spravia rajčiny, ktoré sa ti podarilo vypestovať na balkóne. No nie je to super relax, keď sa hrabeš v hline?

Vymeníš víkend s priateľmi za upratovanie domácnosti, pretože ťa štve, koľko úloh nemáš dokončených a tie okná sú už naozaj špinavé. Nuž, kedysi ťa to netrápilo, však?

Na internete už nevyhľadávaš vtipné videá, ale rady, ktoré ti pomôžu v domácnosti či odpovede na otázky, aká choroba ťa trápi, keď ťa začalo bolieť koleno.

Tvoji susedia vymenili „Ahoj“ za „Dobrý deň“. Už pre nich nie si dievčatko, ale dospelá žena.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife