pexels.com

Spoločné bývanie s partnerom je vo vzťahu veľký krok. Aj keď to znie romanticky a môže to byť zábava, sú tu aj veci, z ktorých od radosti skákať nebudeš.

Napríklad sa dozvieš veľa vecí, o ktorých si nevedela. Vzťahy sa po spoločnom bývaní oveľa viac utužujú a menia. Ak nie si pripravená na takúto zmenu, môže to byť pre teba malý šok. Aby si sa tomu vyhla, prečítaj si nie až tak pozitívne zmeny, ktoré môžu nastať. Avšak vašej láske by tieto fakty prekážať nemali.

Roztomilé veci ťa začnú iritovať. Keď spolu randíte, všetky jeho zvyky a vlastnosti sa ti môžu zdať milé. Avšak, keď ich budeš mať pred očami každý deň, začnú ťa doslova dráždiť. A ver, že sa mu ich budeš snažiť odhovoriť.

Vždy sa ťa bude snažiť vystrašiť a bude mu to smiešne. Čo je to za vzťah bez žartov? Taký snáď ani neexistuje, veď zábava musí byť. Ale keď si budeš chcieť vychutnať kúpeľ a on sa ťa zo žartu pokúsi zakaždým vystrašiť, budeš len krútiť očami. Treba si jednoducho nastaviť hranice.

View this post on Instagram

😘 @grlwithbangs

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

Tvoje spiace návyky sa zmenia. Kto bude spať na ktorej strane? Tak, ako začnete spávať na začiatku, to môže ostať aj ďalších 30 rokov. A čo rituály pred spánkom? Ty si chceš ešte v posteli pri lampe prečítať knihu, no on potrebuje skoro vstávať a svetlo mu vadí. Aj v tejto zdanlivo nedôležitej veci budete robiť kompromisy.

Ponožková invázia. Dvojnásobne viac ponožiek v byte? Budú všade tam, kde si ich vyzuje. A až ich budeš vyťahovať z práčky, bude ich málo. Neostáva ti nič iné, ako si na tento ponožkový fenomén každej domácnosti zvyknúť.

Zmeškáš obľúbené programy. Ak nie ste dokonale zohraný pár, súboj o ovládač môže začať. Podľa Vanity Fair sa až 36 % párov poháda pred televízorom kvôli programu. Ale možno zistíš, že sa ti páčia aj také, ktoré si doteraz nevidela.

Všade budú tajomné veci. Skrutky, papieriky, ale aj divné veci, ktoré si nikdy nevidela. Priprav sa na to, že budeš stále niečo nachádzať – na gauči, pod posteľou alebo priamo len tak spadnuté na zemi. A ani on ti nevysvetlí, ako sa to tam dostalo.

View this post on Instagram

This!! @gabyquintero17

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

Jedlo ako hlavná téma. Otázka „Čo budeme jesť?“ padne každý deň hneď niekoľkokrát. Nakúpiť niečo na raňajky, pripraviť večeru, snack k večernému filmu. V chladničke budeš mať potraviny, ktoré možno neznášaš a tvoje obľúbené jogurty budú tajne miznúť.

Zistíš fakty, o ktorých si netušila. Vieš, že doma hral nejakú hru, pretože ti to večer spomenul, no až keď budete spolu bývať uvedomíš si, koľko hodín to reálne trvá. Možno ťa prekvapí, aké kombinácie jedál si dáva na raňajky. Skrátka, nových faktov bude habadej.

Zmení sa ti denný rozvrh. Prirodzene, nie ste dvojčatá a deň máte rozvrhnutý úplne inak. Možno večeria oveľa neskôr ako ty, alebo chce ísť s tebou cvičiť v čase, keď sa učíš. Nie je ľahké robiť v dennom rozvrhu kompromisy, ale dá sa to.

 

Zdroj: thetalko.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating