Si vonku s kamarátkami a vždy, keď sa konverzácia venuje tebe, akosi stratí na energii. Inak sa ťa nikto neopýta, ako sa máš a keď sa ťa aj spýtajú, nezdá sa, že by ich odpoveď zaujímala. A týchto ľudí ty nazývaš „priatelia“. Sú to ľudia, ktorým si dôverovala a prezradila si im svoje tajomstvá. No ako keby si ich hovorila do steny.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Potom prídeš domov.

Tam, kde bol každý tvoj úspech prehliadaný a každý neúspech povyšovaný. Tam, kde povieš „ahoj“ a odpoveďou ti je ticho. Snažíš sa chodiť po špičkách, len aby si sa nikoho nedotkla. A toto sú ľudia, ktorým hovoríš rodina.

Stocksy_txp3511c4a5qMg000_Small_585426

Tak hľadáš útechu inde. Pritúliš sa k jeho hrudi a povieš mu „ľúbim ťa“. On ti odpovie to isté, no nikdy sa ti pritom nepozrie do očí. Nepozrie sa ti do očí tak, ako sa pozerá do očí dievčatám, ktoré idú oproti vám. A keby len do očí. Toto je človek, ktorého označuješ ako svoju „lásku“.

Toto sú momenty, keď sa cítiš ako úplne nepotrebná. Keď si myslíš, že nie si dosť dobrá. Že nie si dosť sexy. Že nie si dosť vtipná.

A nie si. Si oveľa viac ako to.

Tvoje vtipy nikdy nebudú dosť dobré. Tvoje správy nikdy nebudú dosť zaujímavé. Tvoje darčeky nebudú tie správne, tvoje dlane nebudú dosť nežné, milovanie s tebou nikdy nebude dosť podnetné. Tvoja absencia bude vždy nepovšimnutá. Tvoje slová nikdy nič nezmenia, pretože si nikto, si nič, nezáleží na tebe. Nikdy si nepochopíš, že si zaslúžiš byť milovaná. Pretože nie si. A to všetko len preto, že si obklopená nesprávnymi ľuďmi.

elitedaily_lumina_breakup-800x400

Tvoja hodnota sa nemeria láskou ľudí, ktorí ťa ľúbiť odmietajú. A tvoja hodnota nie je meraná tým, koľko takýchto ľudí v živote máš.

Nie si definovaná počtom ľudí, ktorí ťa majú radi.

Nie si možnosť, nie si len výplň. Si dosť dobrá. Vždy si bola viac ako dosť dobrá. No tí nesprávni ľudia to nikdy nepochopia.

photos: elitedaily.com