Photo by Murilo Folgosi from Pexels

Všetko sú to len predstavy v našich hlavách…

Také dokonalé, až má človek niekedy pocit, že je to holá skutočnosť. A zamýšľa sa nad tým, čo je vlastne pravda a čo blud. Lenže, čo je pravda, kde sú jej hranice, a kde už začína lož? Keď nechceme ublížiť, sme nútení klamať. Nie úplne, ale aspoň čiastočne. Možno aj pre náš dobrý pocit, pretože nám na našich blízkych záleží. Na tom, aby sme sa nedotkli ich zranených miest, nenútili ich odcudziť sa nám len na základe nepochopenia, alebo chvíľkovej stagnácie našej mysle, či ignorácie voči ich citom.

To všetko skrátka robíme, aj keď vieme, že to možno nie je to najlepšie. Volíme predsa len to najmenšie zlo. Samotná pravda nemusí byť pochopená správne a viac by sme si tým uškodili ako pomohli.

Všetko je len v našich hlavách. To, čo si myslíme, čo povieme, čo následne pretavíme do činov a do situácií, v ktorých konáme. 
To všetko záleží od kvality našich myšlienok. Tokov, ktoré nám bežia v hlave ako prúd vody. 

Vyberáme si ich, žijeme s nimi, vkladáme si ich do pamäte, do mysle a stotožňujeme sa s nimi. Je to ako s pravdou. Tiež nevieme, kedy a kde sú hranice.

Kedy by sme mali uzavrieť bránu a nevpustiť ani písmeno do našej hlavy.
A kedy zas naopak, nechať dvere roztvorené dokorán a nasávať všetko, čo nám príde do cesty. Je ťažké to rozoznať. Každý si tým prešiel, prechádza, a možno sa z toho začarovaného kruhu nevie vymotať. Nie je to také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Iste je ľahké povedať si: ,,Nemysli, prestaň, vyčisti si hlavu“, a iné…

No o to ťažšie je to uskutočniť.

Je to vlastne o zvyku a o rozhodnutí sa toho, čo chceme a ako to cítime.
Keď chceme byť spokojní, nastavme si tak myseľ. To isté platí o šťastí. Vnímať myšlienky, stotožniť sa s tými správnymi a vedieť ich rozoznať, chce chvíľu času. Chce to cvik.  No vyplatí sa. Jednoducho, keď niečo chceme, spravme to. Nezáleží na okolnostiach, na situáciach, tie budú rovnaké, iné alebo opakujúce sa. Ale nastavenie je len jedno, ktoré keď si zakoreníme, spravíme z toho istým spôsobom stereotyp. Môžeme byť presne takí, akí chceme byť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife