Možno aj ty si práve teraz v tom období, v ktorom sa od teba očakáva, že si vyberieš čo chceš v budúcnosti robiť, kým chceš byť, na akú školu si pošleš prihlášku, aký odbor si vyberieš… Teraz je ten čas, keď budú všetci naokolo požadovať odpovede na tieto otázky.

Ak ich máš, tak ti gratulujem. Si jedna z tých, ktorí vedia čo v živote chcú a určite si za tým choď. Ale ak nie, ak ťa každý deň trápia myšlienky ohľadom tvojej budúcnosti, tento článok je pre teba. Tu je moja teória, nehovorím, že je tá najlepšia alebo tá správna, je to len to, čomu ja osobne verím.

zdroj: unsplash.com

Neplánuj si život do detailov, pretože ti to aj tak nevyjde. Nepoznám nikoho komu to tak fungovalo. Ja sa držím svojich snov. Mám zopár hlavných a niektoré menšie. Urobím všetko preto, aby som ich časom dosiahla. Neplánujem kedy presne, s kým alebo ako, jednoducho uvidím keď príde správny čas.

Teraz to neber tak, že budem celý život čakať na ten správny čas. Určite nie, ja verím tomu, že mi to vyjde nejako priebežne, nechávam to na život a dá sa povedať že na osud, ak v neho veríš. Dovoľ svojmu životu, aby ťa prekvapil. Nikdy nie sú veci presne tak ako ich chceš. Drž sa svojho akoby základu, svojho sna a detaily nechaj na budúcnosť.

O chvíľu sa budem musieť rozhodnúť kam mám ísť na vysokú. Prakticky sa mám teraz, ešte ako teenager, 18 ročné dievča, rozhodnúť, čo budem robiť celý môj život. Aspoň, tak nám to v škole tlačia do hláv. Ja to vidím trochu inak. Kopec ľudí nepracuje v tom odvetví, ktoré vyštudovali. Ja si myslím, že v dnešnej dobe je to normálne.

Robíš to, čo ti ponúknu, práce je málo, hlavne na Slovensku. Ale aspoň vieme, že si prácu treba vážiť, lebo nie každý má takú príležitosť. Preto to beriem tak, že ak sa mi podarí dostať na školu, na ktorú sa dostať chcem, tak tam samozrejme pôjdem, ale ak nie, život sa nekončí. Poviem si, že to tak malo byť a budem hľadať ďalej, niečo lepšie, nejaké príležitosti, nové veci, zážitky… Takto to vidím aj s ostatnými vecami, nejde len o školu.

zdroj: unsplash.com

Verím v to, že ak ti niečo príde do cesty a naozaj to veľmi chceš, cítiš že to potrebuješ alebo že presne toto je to, čo máš urobiť, je ti to súdené a tak ti to jednoducho život naplánoval.

Takže sa zbytočne netráp ak ti plány nevyjdu. Ber to tak, že to tak malo byť a áno, je to asi najväčšie klišé ale všetko sa deje z nejakého dôvodu. Možno je ten dôvod evidentný hneď a možno na to prídeš až neskôr ale môžeš si byť istá, že je to tak.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.