Unsplash/Omid Armin

Máš rada jeseň? Len nedávno nám začala a mnohí ľudia považujú toto obdobie za upršané, pochmúrne a depresívne obdobie. Ale tak to vôbec byť nemusí.

Veci totiž netreba vidieť len čiernobiele, treba pracovať s tým, čo máme a premeniť to na niečo krásne. Chce to len trochu pozitívneho myslenia.

Pre mňa osobne je jeseň veľmi pekné obdobie. Je to pre mňa obdobie voňavých sviečok, dobrého čaju či kávy, výzdoby, chutného jedla zo sezónnych plodov a rozprávok, ktoré sledujem zababušená v deke.

Najradšej tieto chvíle trávim so svojimi najbližšími, ako je môj priateľ či rodina a samozrejme, moji domáci maznáčikovia, ktorí sa ľúbia maznať rovnako ako ja.

S mojou rodinou máme taktiež jednu tradíciu, ktorá vo mne evokuje jeseň a moje detstvo. Je to vyrezávanie tekvíc, do čoho sa väčšinou zapojí celá rodina a užijeme si krásne spoločné chvíle plné zábavy. A pri tom nám vznikajú krásne jesenné dekorácie.

Ja osobne bývam na dedine a vždy, keď vidím tie deti ktoré skáču do pohrabaného lístia alebo púšťajú šarkanov, som plná radosti. Spomínam na časy, kedy som to robila ja. A vtedy viem, že jeseň už začala.

Mám aj vôňu, ktorá je pre mňa úplne charakteristická pre toto obdobie. Je to čerstvo upečená jablková štrúdľa od mojej maminky.

Ako prežívaš jeseň ty?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife