Žena a slnečnice

Jedna z vecí, ktorú musíme za svoj život pochopiť, je celkom jednoduchá. Nebyť k veciam a k ľuďom pripútaní. Mnohé z nás si predstavujú, ako budú nejaké veci vyzerať o pár rokov. Ako ti musia všetky kamarátstva vydržať na celý život, a keď si šťastná chceš, aby bolo všetko presne tak, ako v tom momente. Nie všetko však musí dávať väčší zmysel.

Keď už niečo máš, nedokážeš sa toho vzdať a nevieš si svoj život už inak predstaviť. No poviem ti jedno tajomstvo, a tým je veci pustiť.

Nechať všetko prirodzene plynúť a k ničomu nebyť nadmerne pripútaná. Nič nebrať príliš vážne. Užívať si daný moment, no nerátať do budúcnosti s ničím. Dnes je tak, zajtra môže byť inak a je to úplne v poriadku. Nemať všetko pod perfektnou kontrolou. Nechať veciam voľný priebeh a nechať občas rozhodnúť aj sám život. Osud.

Väčší zmysel má vnímať tento moment

Všetko bude presne tak, ako byť má aj bez toho, aby si ľudí držala pod prísnym dozorom. A tak je to najlepšie. Veci a ľudia, ktorí majú ostať v tvojom živote, v ňom ostanú aj bez tvojej nadbytočnej snahy. A tí, ktorí tí správni nie sú, v ňom neostanú, aj keby si do toho dala všetko.

Ako si môžeš užívať prítomnosť, keď sa budeš strachovať nad tým, či to takto bude aj v budúcnosti? Občas skús nemyslieť. Váž si to, čo máš a TENTO MOMENT si postav na prvé miesto v rebríčku tvojich priorít. On má pre teba väčší zmysel.

Uvedomením si tejto veci sa budeš cítiť slobodnejšie, menej sa trápiť a nebudeš sa snažiť nasilu držať veci, pre ktoré v tvojom živote nie je miesto. A ak by odišlo niečo, na čom ti veľmi záleží, časom zistíš, že to nebolo také dôležité, ako si si myslela. Inak by to nikdy neodišlo. Niekde vo svete ťa čaká všetko čo chceš. Veci a ľudia, ktorí už nikdy neodídu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife