unsplash.com

Keďže si na tento článok klikla, pravdepodobne máš teraz zlé dni a nedarí sa ti. No už len tým, že si si to otvorila, viem, že chceš pre to niečo spraviť. Verím, že ti týmto článkom pomôžem aspoň trochu a som rada, že to chceš zmeniť.

Tak je to vždy. Sú dobré a naopak horšie dni. Niekedy sa ti možno zdá, že tých horších je nejak stále viac a viac. Stále sa to len hromadí a na dobré časy ti nejak neostáva miesto. Ale neboj sa, nič netrvá večne a aj tá búrka čochvíľa prehrmí.

No na druhej strane život plný dokonalosti by bol príliš nudný a jednotvárny. Veľa ráz je to však práve o nás. Niekedy si tú búrku privolávame a vytvárame sami.

Intenzitu kvapiek, ktoré padajú zhora na zem, si udávame my. Naša myseľ je tak neskutočne silná a to, aké myšlienky z nej vychádzajú, určujú náš budúci stav či pocit. Jednoducho, celý život a každý jeden deň, do ktorého sa prebudíme.

Stačí si len uvedomiť pár vecí a nabrať dostatok sily na to, aby sme naše zlé myšlienky premenili na tie pozitívne a odhodlali sa k zmene.

Až vtedy sa začnú diať zázraky. A práve vtedy, keď sa začnú diať, zistíš, že to nie je až tak ťažké, ako sa to na prvý pohľad zdalo. Áno, určite ťa to stálo určitú odhodlanosť, nejaký ten čas a dostatok viery. No ak si bola dostatočne vytrvalá, určite sa ti to podarilo. Ak nie, verím, že sa ti to podarí!

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: www.pexels.com
www.pexels.com

Musíš len veriť a nepochybovať o tom. Nemôžeš ani na maličký moment myslieť na to, že sa ti to nepodarí, a že všetko je zlé a zbytočné.

Takto si to privoláš a nikdy to dobré nebude. Nastav sa na inú líniu, ktorá ti ukáže ten správny pohľad a smer. Ver mi, že s pozitívnym pohľadom ide všetko ľahšie. Veď sa pozri ako dnes život rýchlo uteká. Uteká nám pomedzi prsty takou rýchlosťou, až sa nestíhame diviť.

Sústreď sa na to dobré a všetkých ľudí, ktorí v tvoju silu neveria, vypusti!

Nepotrebuješ ľudí, ktorí majú na teba zlý dopad. Čo ti môže dať človek, ktorý sa ti smeje, že to nedokážeš? Ževraj máš privysoké ciele? No a čo? Ak budú naplnené, uvidíš, že sa tí ľudia vrátia.

Nevpusti si ich späť do života, prosím! Nič dobré ťa s nimi nečaká. Nabi sa tou správnou energiou. Zájdi si do prírody, obklopuj sa tými správnymi ľuďmi a teš sa z maličkostí.

Ručičky na hodinkách zastavíš, ak vyberieš baterku, no o reálnom čase sa to povedať nedá. Práve preto musíš začať niečo robiť a meniť zlé myšlienky na dobré. Práve teraz! Neodkladaj to. To je to najhoršie čo môžeš spraviť.

Ani sa nenazdáš a oni sa zhmotnia. Keď sa obzrieš späť, budeš tak šťastná, že si to vtedy nevzdala, aj keď sa ti to vtedy možno zdalo nereálne a zbytočné.

Nepozeraj sa na prekážky, sústreď sa len na to jedno. Keď o tom dokážeš snívať, dokážeš to aj uskutočniť.

A ja viem, že v každom z nás je tá sila na zmenu. Iba tým, ktorí veria aj v nemožné, sa tie zázraky dejú.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: www.pexels.com
www.pexels.com

No zabudla som poznamenať jednu vec. Samozrejme nič nejde tak ľahko a je dosť pravdepodobné, že počas toho procesu sa určité veci skomplikujú či padnú.

Vtedy to budeš chcieť vzdať, no mysli na to, aký kus cesty si už prešla. Čím všetkým si si prešla a čo všetko si obetovala, aby si sa sem dostala. A teraz to chceš všetko len tak zahodiť?

Zamysli sa, čo ťa čaká na konci. Robíš to pre seba. A vieš čo? Ten koniec je možno za rohom. Čo ak by si sa práve vtedy otočila a všetko nechala len tak odplávať? Nemôžeš!

Niekedy je to len skúška, ako veľmi si ten cieľ vážime. Ako veľmi ho chceme dosiahnuť. Na konci zistíš však jednu vec.

Je to cesta. Práve tá cesta nás mala niečo naučiť. Cesta je niekedy dôležitejšia ako jej cieľ.

Keď si toto uvedomíš, postúpila si o stupienok vyššie. Možno si myslíš, že jeden stupienok je málo. No na každý jeden je tak ťažké dostať sa a ty si to dokázala. Buď šťastná a buď na seba hrdá! Kým niekto iný čaká doma v posteli, kedy sa tie zázraky udejú, ty si si ich tvrdo vybojovala sama. Tu a teraz.

Nič nie je viac, ako ten pocit na konci. A ten najťažší boj je práve s našou mysľou. Ťažší boj nejestvuje. Bojujeme sami so sebou, a až keď sa prekonáme, prichádzajú zázraky. Je na tebe, či budeš svoja vlastná prekážka a brzda alebo dupneš na plyn, aj keď nevidiac kam, a čo ťa čaká, naštartuješ plnou parou vpred.

Držím ti palce, viem, že ty to dokážeš! 🙂

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife