Hovorí sa, že kľúčom k šťastiu je sebadôvera, respektíve sebaláska. Mať sa rád na tom predsa nie je nič zlé. Je potrebné mať sa rád, pretože ak nemáte radi seba, ako môžete chcieť, aby vás mal rád niekto iný? Sebaláska, je ten najúžasnejší prostredník všetkých čias.

Avšak aj toho veľa škodí. Určite máte v okolí minimálne jedného človeka, ktorý sa všetkým chváli a so všetkým sa predvádza. Nech sa deje čokoľvek, on je ten najlepší. V čomkoľvek a kedykoľvek. Tie reči vám trhajú uši a nútia vás pretáčať oči.

zdroj: unsplash.com

Nie, nie je to to isté, ako keď sa človek pochváli so svojim úspechom alebo je na seba v niečom hrdý. Je to len dobré, človek na seba musí byť hrdý. Keď to však opakuje neustále dookola, každému to pchá pod nos a nehovorí o ničom inom ako o sebe, to je presne typ ľudí, ktorých neznesiem.

Príliš veľké sebavedomie nie len že nie je zdravé, je to aj naozaj otravné a nepríjemné. Dokáže to zničiť náladu nejednému človeku. Dokonca ani chlapci nemajú radi, ak sa dievča príliš predvádza.

Nesnažím sa ale povedať, že máte sedieť ako šedá myška v rohu miestnosti a myslieť si o sebe, že ste zlý a nezaslúžite si milovať. Každý jeden z nás je niečím iný, niečím výnimočným a špeciálny. Milujte sa presne taký aký ste, pretože rovnakého už nenájdete.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.