Ak si myslíš, že prežívaš ťažké obdobie, toto je pre teba. Ak si myslíš, že sa ti nedarí, prečítaj si toto. Ak si myslíš, že zlomená si len ty, si tu správne.

Poviem ti pravdu, nie si sama. Nie si sama zlomená, pretože na svete je veľa zlomených ľudí. Vlastne, všetci sú zlomení svojim spôsobom. Na miestach, ktoré ukrývajú pred svetom, aby nevidel ich zraniteľnosť.

Presne ako ty. Snažíš sa zakryť to, že si zlomená, úsmevom. Snažíš sa denne bojovať so svojimi myšlienkami, ktoré ťa pomaly ničia. Ktoré sú tak nebezpečné, že by ti mohli ublížiť. Každý deň ráno sa pokúšaš vstávať z postele tým spôsobom, aby to nebolelo. Aby si vedela byť pred ostatnými ľuďmi v poriadku a šťastná.

zdroj: Photo by Joelvalve on Unsplash.com

Niekedy však prídu dni, kedy si na tom oveľa, oveľa horšie. Vtedy si naozaj spomeň na to, že nie si sama. Máš okolo seba ľudí, ktorí sa možno pokúšajú o to isté čo ty. Každý deň bojujú s niečím, čo nenávidia. A napriek tomu sú tu. Napriek tomu to nevzdávajú a bojujú ďalej.

Prosím, keď si sa raz na tento boj dala aj ty, bojuj až do konca. Bojuj, pretože to za to stojí. Máš rodinu, ktorá ťa miluje rovnako, ako miluješ ty ju. Máš priateľov, o ktorých vieš, že im môžeš povedať všetko. Máš (možno) priateľa, ktorý ťa objíme tak silno, že budeš cítiť ako sa tvoje zlomené kúsky zliepajú naspäť.

Pozri, kvet rastie aj vtedy, keď ho niekto pošliape. Buď ako kvetina.

Či už si zlomená z minulých vzťahov, či práce, či ťa stresuje škola, či ťa prepadajú pocity úzkosti a depresie. Bojuj s tým, pretože vďaka tomu dokážeš svoju bolesť premeniť na niečo silnejšie a možno budeš silnejšia aj ty.

A prosím ťa, nauč sa milovať ľudí tak, akoby si si želala, aby oni milovali teba. Pretože každý človek s niečím bojuje a potrebuje lásku. Rovnako ako ty.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.