Keď si sa so mnou rozišiel, myslela som si, že sa mi zrúti celý svet. Bola som smutná, sklamaná, nahnevaná, zničená. Trvalo mi dosť dlho, kým som sa z toho dostala, no potom mi do života vstúpil nový chlap. Všetko vyzeralo ako rozprávka. Až kým sa scenár nezopakoval.

Myslela som si, že keď už som raz rozchod prekonala, teraz to nebude také strašné. No mýlila som sa. A ešte ako veľmi. Bolo to stokrát horšie. Prečo sa to stalo práve mne? To som pre neho fakt nebola dosť dobrá? Čo je so mnou zle? Týmito vetami som sa zbytočne ničila a prichádzala aj o to málo sebavedomia, ktoré som mala.

Z druhého rozchodu som sa spamätávala ešte dlhšie a žiadneho chlapa som už nechcela ani vidieť. Nechcela som sa znovu sklamať, tretíkrát by ma to už asi naozaj zložilo.

No potom sa zrazu objavil ON.

Najskôr som mu nechcela dať šancu, držala som sa od neho čo najďalej a nechcela som si pripustiť, že ho začínam ľúbiť. Veď na začiatku to vždy bolo pekné. No ON bol iný než vy. Bol pozorný, bol láskavý a naozaj mu na mne záležalo. A stále záleží. Prešlo už niekoľko rokov a stále je to ako na začiatku.

Ja som si až počas tohto vzťahu uvedomila, že som musela prejsť aj zlými vzťahmi, aby som si zaslúžila tento dokonalý. Preto sa vám chcem poďakovať, milí moji bývalí. Vďaka vám teraz viem, čo chcem a čo nechcem od vzťahu. Poučila som sa a sama som sa zmenila. Lebo potom mi došlo, že chybu ste možno neurobili len vy, ale ja som tiež nebola dokonalá. V tom čase som to však nevidela.

Dnes je však všetko inak. Som šťastná, že som našla jeho a aj samu seba. Keby nebolo vás a toho, že ste sa so mnou rozišli, určite by som nebola teraz tu a takáto. Lepšia. Silnejšia. Milovaná. Tak ešte raz. Ďakujem.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.