Dnes zaboduje len to, čo je estetické.  Hoci sa s tým úplne nestotožňujem, tento kult pekného, svalnatého tela sa derie do popredia stále viac. A čo je pekné, to treba predsa ukazovať. Rovnako, ako nám to ukázal sporo odetý Arnold Schwarzenegger v roku 1969, premávajúci sa po uliciach Mníchova, v snahe naverbovať ľudí cvičiť.

foto: pinterest.com

Možno aj vďaka nemu dnes posilňovne praskajú vo švíkoch, rovnako ako aj Facebookove a Insta profily, všetkých svalovchtivých jedincov. Tam bicepsy, či zadok,  hentam brucho ako pekáč buchiet v mnohých prípadoch podčiarknuté krásne vypchatými vnadami. Niekedy sa až divím, ako sa tie dievčatá dokážu tak natiahnuť a natočiť. Ale chápem, tvrdá práca vyžaduje ešte tvrdšiu fotku.

Svet fitnessiek nemohol uniknúť snáď nikomu. Aj keď nie si fanúšička či followerka tej či onej, s určitosťou viem, že máš aspoň jedného kamaráta, ktorý lajkuje všetky tieto vyššie uvedené fotky.

Tie baby sú vymakané na 100%. A určite by si aj ty chcela byť aspoň trošku ako ony. Veď kto by nechcel mať také brucho? Ale záchvat žiaľu ti ho neprinesie. A ani tapeta tvojho vysnívaného tela na mobile….fotomontáž ťa možno na 2 sekundy upokojí (už som skúšala).

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

Žiaľ, pravdepodobne nikdy nebudeš vyzerať ako ony.

Teda, pokiaľ sa cvičeniu nebudeš venovať na 110%. V normálnom, konzumnom svete, v ktorom žijem ja a snáď aj ty, chodíme do práce či do školy. Máme mamu či babku, ktoré pečú a varia, ako keby vojna šla. Máme kamarátov, s ktorými trávime piatky, či pondelky, stredy, štvrtky…a nalejme si čistého vína, niekedy to preženieme.

Nikoho neverbujem, aby miesto piatočnej posilky šiel radšej do baru. Avšak netreba lipnúť na fotkách týchto vymakaných báb, v krásnom oblečku, ktoré berú peniaze za to, ako vyzerajú. A preto baby, cvičme ako normálne baby.

  • Pokiaľ nepoužívame telefón zmysluplne a teda na prehrávanie hudby, odložme ho. Nefoťme sa po každej sérií
  • Cvičme tak, aby sme sa spotili. Sme tam predsa na to, aby sme makali
  • Keď cvičíme tak cvičme, nevykecávajme sa s kamoškou
  • Nechoďme do posilky namaľované a vyčesané. Poviem vám tajomstvo, ľudia sa na Vás dívajú, ale nie preto, že vyzeráte dobre…
  • Všetky chceme byť sexy, ale baliť chlapa pri tom, ako robíš mŕtvy ťah s krásne vypučeným zadkom nie je najlepšia voľba
  • Buďme dievčatá a nenadávajme pri každej krvopotne dokončenej sérií.
  • Neprechádzajme sa po fitku, akoby nám celé patrilo. Ak máme kruhový tréning, snažme sa zaberať čo najmenej pľacu
  • Nezapájajme sa do rozhovoru iných s tým, že my presne vieme, koľko gramov bielkovín, sacharidov a tukov by mala tá, ktorá zjesť
  • Je úplne v pohode, že nedávame horibilné sumy za doplnky výživy
  • Používajme vyhradenú kardio zónu na kardio. Neskáčme pred zrkadlom s jednoručkami len preto, aby si nás všimli

A baby, vezmime si niečo aj z histórie od starovekých Grékov. Kalokagatia=haromónia tela a duše. Fitnessky, ktoré lajkujeme sa vo veľa prípadoch tak moc venujú cvičeniu, že zabúdajú aj na gramatiku a všeobecný prehľad (česť výnimkám). Je fajn dobre vyzerať. Ale cvičiť by sme mali aj rozum, nie len telo.

Komentáre