Ty, kamarátka, priateľ, sused alebo aj ja. Každý má niečo, čo robí vo voľnom čase, aby trošku zrelaxoval.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Niekto považuje za najlepší relax prechádzku so svojím psom, iný, (šialený) zasa sleduje celé hodiny novinky na Facebooku. Ďalší čítajú knižku od najobľúbenejšieho autora alebo len jednoducho počúvajú hudbu.

ČO VŠAK MAJÚ VŠETKY TIETO VECI SPOLOČNÉ?

Sú to činnosti, ktoré nám pomáhajú „vypnúť“ po náročných dňoch. Predpokladám, že aj tvojim hlavným cieľom je byť šťastná. Spýtaj sa teraz sama seba: „čo preto robím?“

Verím, že tvoja odpoveď bola pozitívna, no stále sa dá niečo zlepšovať, a preto pokračuj v čítaní. Ak je teda tvoj cieľ byť šťastná, najlepšia vec je zapojiť tvoj mozog trochu viac. Mimochodom, pravú stranu.

foto: pinterest.com

foto: pinterest.com

Pravá časť mozgu má totižto funkciu vnímania, riadi tvorivosť, holistické myslenie, intuíciu a predstavivosť. Podľa najnovšej štúdie psychológie, zapájanie pravej strany mozgu v každodennej kreatívnej snahe bude viesť k väčšiemu šťastiu.

Na tieto štúdie prijali dobrovoľníkov a zistili, že naozaj ľudia, ktorí zapájajú kreativitu, sa cítia podstatne lepšie, aktívnejšie, nadšenejšie a vo všeobecnosti, majú radosť z nasledujúcich dní. Vedci teda dospeli k záveru, že výsledky naznačujú lepšiu cestu či lepší spôsob ako motivovať seba, robiť každodenné kreatívne aktivity, aby mali priamy vplyv na tvoje celkové šťastie.

Toto však neznamená, že sa má z teba stať ďalší Mozart či Leonardo da Vinci, alebo sa dokonca vzdať tvojich po-pracovných činností. Ide iba o to, že druhýkrát pri počúvaní tvojho obľúbeného songu si môžeš vziať zápisník, pero a zapíšeš svoje myšlienky alebo len dodáš „doodle“ starej, zaprášenej knihe z pivnice.

foto: pinterest.com

foto: pinterest.com

Pri kreativite nejde vždy o výsledok, ale skôr o uvoľnenie mysle a udržiavaní kvality života. Nehovoriac o tom, ak pracuješ v kreatívnej oblasti. V takom prípade sa určite nezameriavaj na výsledky tvojho tvorivého myslenia a práve vtedy sa ti začnú ukazovať len a len lepšie výsledky.

Tak šup do toho! Buď kreatívna, budeš šťastná! 🙂

foto: pinterest.com

foto: pinterest.com

cover foto: pinterest.com