Je pravda, že každý, koho stretneme, bojuje v bitke, o ktorej nič nevieme. Je ľahké byť láskavá, aj keď sa ti to možno niekedy nezdá. Súcit nadobúda silu. Ver mi, že každý si pamätá skôr to, ako si sa chovala k nemu a čo si hovorila. Aký záujem si prejavila, ako si sa usmievala a čo všetko si tomu druhému dala. 

Ťažko sa definujú „normálne hodnoty“, no sú to tie názory, za ktorými si stojí a ktoré považuje a zdravé. Sú to tie veci ohľadom lásky a vzťahov, ktorým verí a vie, že ešte z dnešného sveta nevymizli. Vie, že dobré srdce a múdry rozum sa dnes cenia a že je úplne v poriadku hovoriť svoje názory, obliekať sa tak, aby sa páčila najmä sebe a bola so sebou spokojná.

„Pravá krása ženy nie je v jej postave, v spôsobe oblečenia, v šatách, ktoré nosí alebo štýle jej účesu. Krásu ženy vidno v jej očiach, pretože sú oknom do jej duše, miestom, kde prebýva láska.“ – Audrey Hepburn

zdroj: unsplash.com

 

„Musíte sa na seba pozerať objektívne. Analyzujte sa ako nástroj. Musíte si byť so sebou absolútne úprimní. Postavte sa čelom vašim nevýhodám, nesnažte sa ich skrývať. Namiesto toho, rozvíjajte si u seba niečo iné.“ —  Audrey Hepburn

Buď dievčaťom, ktoré je čestné. Buď dievčaťom, ktoré hovorí pravdu, ktoré je milé, no pritom úprimné a priame. V svete, kde môžeš byť sebecká, namyslená alebo narcistická, buď „normálne dievča“, ktoré je milé a má normálne hodnoty.

Vo svete, ktorý ti hovorí, že máš byť sebecká a individuálna, použi normálne slová a daj najavo, že ti záleží na tom, ako sa cíti ten druhý pri tebe. Vo svete, kde môžeš byť hocikým, vyber si to, čo máš ty najradšej a buď sama sebou. Vo svete, ktorý chce, aby si bola bezcitná, použi svoju empatiu na dobré činy, normálne konverzácie a skvelé momenty.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.