Vo svete plnom pretvárky a masiek, ostaň sama sebou. Aj keď všetci hovoria, aby si bola tvrdšia, prísnejšia. Aby si netolerovala chyby a vedela všetko vrátiť. Buď milá, aj napriek tomu, že ti niekto ublížil. Nauč sa odpúšťať. Tolerovať. Rešpektovať. Nestrať svoj súcit a buď empatická. Buď väčšou osobou, ako tí, ktorí majú potrebu sa pomstiť.

Vo svete, ktorý nás učí starať sa len o seba, nezabudni na iných. Namiesto toho, aby si si dala klapky na oči a išla cez mŕtvoly, nezabúdaj na druhých. Nauč sa zdieľať. Obklop sa ľuďmi, ktorých miluješ a snaž sa ich urobiť šťastnejšími. Buď lepšou dcérou, priateľkou či partnerkou. Nauč sa požiadať o pomoc, a rovnako aj dávať rady. Buď osobou, na ktorú sa môžu spoľahnúť.

unsplash.com

Vo svete, ktorý ťa učí byť vzdialenou, chladnou a neviazať sa, buď opakom. Buď láskavá, zraniteľná a miluj. Neboj sa prejaviť záujem. Neboj sa prvá povedať: „mám ťa rada“. Skúšaj nové veci, namiesto toho aby si potom ľutovala, čo všetko mohlo byť. Neboj sa pádu, inak sa nikdy nenaučíš lietať.

Vo svete, ktorý ťa zráža na kolená, neboj sa snívať! Ver si. Obdivuj a ber si inšpiráciu. Neboj sa motivovať ľuďmi, ktorých obdivuješ. Nasleduj svoje srdce a sny. Never nikomu, kto ti bude tvrdiť, že to nejde. Všetko sa dá, keď sa chce. Život vie byť tvrdý aj nežný zároveň.

Vo svete, ktorý ťa učí klamať, hovor pravdu. Buď úprimná. Neboj sa vyjadriť svoj názor, aj keď ho iní neschvália. Neboj sa ukázať svoju podstatu. Tvoje chyby, ťa priviedli tam kde si. Tvarovali ťa do dnešnej podoby. Neboj sa ich priznať. Nauč sa prijať všetko, čo ti život prináša. Hovor pravdu o tom ako sa cítiš, čo chceš, čo ťa raní a čo teší. Nič neskrývaj.

unsplash.com

Vo svete, ktorý sa ťa snaží zmeniť, nenechaj sa. Nedovoľ aby tvoje srdce zatrpklo. Nenechaj ho skamenieť. Aj napriek všetkým krivdám, ktoré sa ti stali. Aj napriek všetkým zradám, rozchodom a sklamaniam. Nestrať ho. Nezabúdaj na pocit, ktorý ti dokáže privodiť len láska. Nezabudni na pocit, keď máš niekoho rada. Buď milá, usmievaj sa a snaž sa tvoriť pekné spomienky. Pretože na konci si aj tak spomenieš na to krásne, na to cenné a nie na veci, ktoré ťa zlomili.

Zdroj: thoghtcatalog.com 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.