Aj keď sa starý rok ešte nekončí, už sú známe vlasové trendy na rok 2022. Predstavili ich portály Bustle a Beauty Crew. Je dobré pripraviť sa v predstihu, aby ťa nič nečakané nezaskočilo. Už o pár mesiacov sa tak môžeš pripraviť na zmenu, ktorá sa bude niesť v duchu experimentovania.

Aj kvôli pandémii sme chodili ku kaderníčke menej, než sme boli zvyknuté. Keďže sme veľa času trávili doma na home office, nemali sme sa kam parádiť, a tak sme farbenie a experimentovanie s vlasmi presúvali stále na neskôr. Mala by si si však dopriať niečo, čo ti urobí radosť a práve zmena účesu môže byť to pravé.

Rok 2022 sa bude o odvážnych premenách a hľadaní svojho nového ja. Ak chceš, aby sa za tebou na ulici všetci otáčali, stačí urobiť niečo so svojou korunou krásy. Inšpiruj sa jedným z trendov, ktoré budú určite HOT.

Oblý bob (blunt bob)

Bob je po dlhé roky veľmi obľúbený účes. Kým väčšinou po ňom siahajú dámy s rovnými vlasmi, teraz bude vhodný aj pre tie, ktoré majú vlasy vlnité. Normálny bob býva zväčša úplne uhladený a lemuje línie tváre. Budúci rok bude trendom zaoblenie, no dĺžka ostáva rovnaká.

Vlasy do „postupky“

Vráťme sa o pár rokov späť, keď sme si vlasy strihali do postupna. Tento trend sa vracia a vyskúšali si ho aj viaceré hviezdy, ktorým veľmi pristal. Trúfneš si na neho aj ty?

Extrémne dlhé vlasy

HOT budeš aj v tom prípade, ak máš extrémne dlhé vlasy, pokojne aj po zadok. Ak ti príroda nedopriala, pokojne to môžeš oklamať aj príčeskami. Dnes sú už tak kvalitné a prirodzene vyzerajúce, že ten rozdiel si nikto nevšimne.

Objemné kučery

Ak sa ti nepáčia príliš dlhé vlasy, pre tie kratšie sa budú hodiť objemné kučery. Základom bude dobrá práca s fénom, aby si si ich pekne vyfúkala. Tento typ účesu, samozrejme, nie je vhodný pre rovné a jemné vlasy, ktoré by časom aj tak spľasli. Ak máš svoju hrivu prirodzene kučeravú, tento trend je pre teba ako stvorený.

Riedka ofina

Ofina je v móde každý rok, no vždy s miernymi obmenami. Teraz si miesto v trendoch získala riedka ofina, ktorá dokáže zaujať hneď na prvý pohľad. No zároveň nemusí pristať každému.

Nostalgia z 90. rokov

Štipce do vlasov, ozdobné sponky či zapletené vrkôčiky. Do módy sa vracia to, čo bolo IN v 90. rokoch. Možno si nemusíš kupovať ani nové doplnky, ale nájdeš ich u staršej sestry, maminy alebo babky.

Strapatý styling

Tiež sa ti niekedy stane, že po zobudení tvoj účes vyzerá dosť dobre? Odteraz môžeš s takýmto stylingom pokojne aj do mesta. Trendom sa stáva strapatý účes, ktorý vyzerá tak, ako by si nepoznala hrebeň. No ukrýva v sebe aj čaro.

Teplé tóny

Čo sa týka farieb, dominovať budú teplé tóny mosadze či medi. Blondínky môžu siahnuť po zlatých, medových alebo karamelových odtieňoch, ktoré im dodajú ten správny šmrnc a pekne ich rozjasnia. Keďže existuje viacero medených odtieňov, každá žena si nájde ten svoj.

Zdroj: Bustle a Beauty Crew

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.