Pri pojme „influencer“ máme dnes dva typy ľudí: tí, ktorí ich sledujú a obdivujú a tí, ktorí to absolútne nechápu a považujú to za absolútnu hlúposť. V roku 2018 je však naozaj všetko možné a dnes už určujú trendy ľudia, ktorí vlastne ani nie sú ľudia, len akési počítačové kreutúry, ktoré však majú na Instagrame tisícky sledovateľov. Toto sú prvé dve „digitálne modelky“, ktoré určujú štýl a ľudia ich milujú.

/ MIQUELA / Miquela Sousa

Miquela Sousa je 19-ročná napoly Brazílčanka, napoly Španielka žijúca v Los Angeles, ktorá sa na svojom Instagramovom profile predvádza v outfitoch značiek ako Supreme či Prada. Chráni práva LGBTQ+, je zástankyňou hnutia Black Lives Matter a wikipedia ju registruje ako hudobníčku. Má na konte spoluprácu s Pradou, tri covery a niekoľko kampaní. Stretnúť ju môžete v backstage najväčších a najluxusnejších módnych prehliadok. V tomto roku sa dokonca stala ďalšou múzou slávnej make-up artistky Pat McGrath. Miquela sa oblieka podľa dnešných trendov a dokonca minulý rok debutovala aj so svojou pesničkou „Not Mine“. Jej debutový singel sa v auguste 2017 umiestnil na 8. mieste v rebríčku Spotify Viral.

zdroj: www.instagram.com/lilmiquela/

SHUDU / Shudu Gram

Prvú svetovú „digitálnu modelku“ preslávila Rihanna, ktorá zdieľala jej bezchybný make-up look. Začalo sa o nej ho­vo­riť, keď pro­pa­go­vala rúže značky Fenty. Shudu je prvá digitálne generovaná super modelka na svete, ktorá na Instagrame pomotala hlavy miliónom ľudí. Jej autorom je britský fotograf Cameron-James Wilson a obrázky sú vytvorené za pomoci softvéru s názvom DAZ3D. Vznikla kvôli ne­dos­ta­toč­nej roz­ma­ni­tosti mód­neho prie­myslu s cie­ľom spo­lu­pra­co­vať so sve­tovo známymi znač­kami. Vďaka pre­pra­co­va­nému di­zajnu ľu­dia od­ha­lili to, že Shudu je di­gi­tálne vy­tvo­rený ava­tar až po pár me­sia­coch jej exis­ten­cie.

zdroj: instagram.com/shudugram

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.