Dvojica sa dotýka chrbtami

Vo vzťahoch neustále vznikajú rôzne fenomény a novinky, ktoré sú pre mnohých veľkou neznámou, no v skutočnosti môžu pomôcť. Najnovšie sa hovorí  o výraze fexting, ktorý je akousi hádkou cez správy. Viacerým párom pritom môže priniesť množstvo výhod.

Ak si rozdelíš termín fexting na drobné, dostaneš anglické slovíčka „fight“ a „texting“. Tento fenomén predstavuje hádku, ale nie z očí do očí, ale prostredníctvom správ a mobilu. Možno si počula o tom, že ho vymyslela manželka amerického prezidenta Jill Bidenová, aby utajili pred ochrankou svoje vzťahové problémy.

O čom fexting je?

Ak budete mať s partnerom nejaké problémy, ktoré majú vyústiť do hádky, môžete to skúsiť vyriešiť práve cez mobil. Najväčšiu výhodu prináša ľuďom, ktorí majú problém vyjadriť svoje pocity a názory a všetky argumenty im napadnú až po skončení hádky.

Pri písaní budeš mať viac času na to, aby si si premyslela, čo chceš naozaj povedať a čo ťa trápi. Nebudeš nervózna a pod tlakom z toho, že priateľ na teba pozerá a čaká, čo mu povieš. Je teda nižšia šanca, že povieš niečo, čo by si neskôr mohla ľutovať, čo sa stáva práve pri veľkých hádkach z očí do očí.

Takýmto spôsobom svojej polovičke možno prezradíš aj také veci, ktoré sa mu bojíš alebo hanbíš povedať do očí, pretože sa bude môcť „ukryť“ za spomínané správy.

Všetko má svoje pre a proti

Aj keď sa zdá, že takáto hádka cez správy má len pozitíva, vo všetkom sa ukrýva aj nejaké proti. V takomto prípade nebudete vedľa seba, aby ste sa mohli udobriť a objať, čo býva tiež dôležitým bodom každej hádky. Taktiež vás to môže nabádať k tomu, aby ste sa hádali častejšie, keďže je to také jednoduché.

Preto by si mala použiť zdravý rozum a fexting použiť len vo výnimočných situáciách. Určite dokáže zachrániť mnohé páry, ktoré majú problém s komunikáciou, ale nič netreba preháňať. Každopádne ide o zaujímavý spôsob, ktorý dokáže vzťah možno aj oživiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating