Pexels/Steven Arenas

Môžeš stráviť pred skriňou aj hodinu, aby si si vybrala dokonalý outfit. Ak ho však zaklincuješ nevhodne zvolenými šperkami, dosiahneš akurát tak opačný efekt.

A pritom stačí naozaj málo. Ak si vyberieš vhodné šperky, celkový efekt bude úžasný, ty nebudeš pôsobiť lacno, ale naopak, stane sa z teba hotová bohyňa. Stačí, ak budeš dodržiavať naše rady.

Kombinovania alebo vrstvenia šperkov sa nemusíš obávať. Už dávno neplatí, že striebro so zlatom sa neznesú. Ak sa však rozhodneš kombinovať viaceré materiály šperkov, odporúčame tak urobiť len pri jednom druhu, napríklad len pri prsteňoch alebo len pri náramkoch a podobne.

Nemala by si kombinovať napríklad striebornú retiazku s príveskom so zlatými náušnicami. Drž sa zlatého pravidla, že všetko s mierou a tým by si nemala nič pokaziť. Ak by si to prekombinovala, nevyzerala by si už ani zďaleka tak dobre.

Taktiež by si nemala kombinovať bižutériu s luxusnými a drahými šperkami, pretože výsledný efekt by bol veľmi zvláštny. Na bežné nosenie používaj pokojne bižutériu a šperky si nechaj na výnimočné príležitosti.

Ako vrstviť šperky?

Vrstvenia šperkov sa tiež nemusíš obávať. Najľahšie sa vrstvia retiazky a náhrdelníky. V tomto prípade platí, že sa nemusíš báť rôznych dĺžok retiazok a taktiež ani rôznych materiálov. Čím viac vrstiev sa ti podarí vytvoriť, tým bude výsledný efekt zaujímavejší.

zdroj: Unsplash/Andie Gómez-Acebo

Ak sa však rozhodneš pre vrstvenie, mala by si tomu prispôsobiť aj výber tvojho oblečenia. Ideálne sa k tomu hodia hlbšie výstrihy do V. Šperky by mali kopírovať tvar tvojho výstrihu. To, čo sa hodí k tričku s V výstrihom sa nemusí hodiť napríklad ku košeli.

Niekedy sa náhrdelník dokonca nehodí ku všetkým outfitom. Ak si vyberieš košeľu, rolák alebo šaty s odhalenými ramenami, namiesto náhrdelníka si daj len výrazné náušnice, ktoré krásne dotvoria celkový dojem.

Ako sama môžeš vidieť, kombinovanie šperkov nie je žiadnou vedou a ak sa budeš držať našich rád, budeš vyzerať naozaj okúzľujúco.

Viac z kategórieBeauty