Mnoho ľudí dáva veľký význam šťastiu práve vtedy, keď je vo vzťahu, takže áno, láske. Je to príjemný pocit byť zaľúbený, zdieľať s niekým veľkú časť života.. Na druhej strane, ak si práve single a nemáš po ruke nikoho, to ešte neznamená, že ani ty nemôžeš prežívať jedno z najkrajších období života! Byť sama má niekoľko výhod a my ti hneď napíšeme zopár z nich. Lebo šťastie neznamená byť dvaja, Šťastie si ty!

Byť sám je skvelé obdobie nájsť samú seba, obdobie vhodné na to, aby si našla smer, ktorý ťa napĺňa a vieš, že je to tvoj motor života. Najväčší problém mnohých je, že sa snažia získať niečo, čo vlastne ani nie je isté, že to chcú. Pritom sa nezamýšľajú nad tým, že na to, aby človek našiel skutočne svoj pokoj a šťastie, musí sa najprv ponoriť do seba a pochopiť svoju podstatu. Bez toho to proste nejde.

Len vyrovnaná osoba vie, čo chce a podľa toho si vyberá aj partnera. Prečo asi je toľko rozchodov? Lebo s veľkou pravdepodobnosťou obaja nevedia, čo chcú. Majú v tom akýsi bordel. A zároveň, treba mať v sebe Slnko. Život je príliš krátky na to, aby naše dni boli plné negatívnej energie. I napriek tomu, že sa hovorí, že život je zložitý, tak on v konečnom dôsledku ani nie je. Všetko je to o nás, ako sa nastavíme.

Niekto vie aj v chudobe prežiť plnohodnotný život, kde mu nič nechýba, teda nemá ten pocit a niekto môže mať na účte milión a aj tak je smutný a nespokojný, pociťuje, že predsa mu ešte niečo chýba. Zhrnutie toho celého spočíva v tom, ty si si tvorcom svojho šťastia. Vyhovárať sa, že on či on alebo ona môže za to, že si nespokojná, je hlúposť. Toto je aj tvoj život a máš rovnaké práva si ho vziať a prežiť tak, ako si to zaslúžiš. Tak nečakaj…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.