Keď máš pocit, že človek, ktorého nazývaš svojou láskou, ti nie je oporou, nezdôveruje sa ti, počúva ťa, ale nevníma tvoje slová.. proste zdá sa ti, že ty ideš v tom vzťahu na plný plyn a ten druhý ide so zatiahnutou ručnou brzdou.. tak aj keby to bol ten najväčší krásavec v celej Európe s gentlemanskými návykmi ako zo starej školy, z ktorého by aj tvojej babke padla sánka, tak sa zamysli.. lebo pekný môže byť koľko chce, ale keď nedávate do spoločného života obaja 100%, tak ti jeho krása je teda dosť nahovno.. začneš sa cítiť ako toast bez kečupu alebo sacherka bez čokoládovej polevy – bude ti tam niečo podstatné chýbať. 

Zdroj foto: pexels

Nechápem, čo bolo na tom ťažké pochopiť. Povedala som ti už na začiatku, že ak so mnou chceš byť, tak buď. Ak nechceš, choď. Len nestoj vo dverách, lebo mi blokuješ premávku. Zostal si. A čo ty vieš, koľko týpkov by možno chcelo byť na tvojom mieste a neposierali by to každú chvíľu ako ty. Nie som odkázaná na to, aby som kŕmila svoje srdce, dušu a hlavu tvojimi falošnými zbytočnými rečičkami a sľubmi do vetra.

Stále si mi dokolečka rozprával, aby som sa zmenila. Že mám nad sebou porozmýšľať. Zamyslieť sa. Tak som to teda spravila. Zamyslela som sa. A áno. Mal si pravdu. Zmena bola potrebná. Zmenila som svoj stav zo zadaná na single. Lebo ver tomu, že radšej nebudem viac poznať teba, ako keby som nemala spoznávať seba.

Bude to spočiatku bolieť. Aj mrzieť. Ale človek príde časom na to, že je lepšie, keď niektorí ľudia už nie sú súčasťou jeho života. Proste sme sa mali od seba niečo naučiť, ale nemali sme vo hviezdach napísané „títo dvaja sa budú zbožňovať do konca života v dobrom aj zlom..“

Zdroj foto: pexels

Ale ľúbila som ťa. Veľmi. A myslím, že v kútiku srdca aj vždy budem. Nevadilo ti, že neviem zaparkovať ani to, že občas sa smejem až krochkám. Smial si sa, keď som ti spravila na večeru jahodové knedlíky z Lidla namiesto sviečkovej, čo si odo mňa zo srandy stále pýtal. Nechal si mi pri filme posledný kúsok tvojej obľúbenej čokolády aj posledné deci vína vo fľaši. Milovala som tieto maličkosti s tebou. Ale už som viac nemohla. Nevládala som znášať tú neistotu či tu budeš pri mne a pre mňa aj zajtra.

Niekedy robíš čokoľvek, ale prestane to proste medzi vami dvomi fungovať. A niekedy môžeš robiť čokoľvek a ani po rozchode to medzi vami fungovať neprestane, ale kebyže ste aj naďalej spolu, bola by to búrka s hromami a bleskami.