Vianočné trhy na Slovensku
Instagram/matejkotula, Instagram/__marika_fox_

Každý rok sa tešíme na vianočné trhy, ktoré dýchajú tou pravou sviatočnou atmosférou a dokážu nám vyčarovať úsmev na tvári. Stretneme sa s priateľmi, dobre sa najeme a zahrejeme sa punčom alebo vareným vínom. Vieš, kedy začínajú trhy v 8 slovenských krajských mestách? Portál Pravda zverejnil praktický prehľad.

Samozrejme, že sa vianočné trhy nachádzajú aj v iných slovenských mestách, ale my sme sa zamerali na tie najväčšie, ktoré prilákajú viac ľudí a bývajú aj zväčša viac vyzdobené. Taktiež tam nájdeš lepší výber jedál a stánkov a môžeš to spojiť rovno s výletom.

Bratislava

Najočakávanejšie vianočné trhy sú práve tie v hlavnom meste. Kvôli pandémii sme si ich posledné dva roky nemohli užiť tak, ako sme zvyknuté, no tento rok sa všetko vracia do normálu. Oficiálne otvorenie prebehlo 25. novembra a počas celého mesiaca je pripravený aj bohatý program.

Trnava

Trojičné námestie v Trnave sa tiež rozsvietilo na Katarínu, teda 25. novembra, kedy sa oficiálne začali aj vianočné trhy. Rozsvieti sa ale aj Námestie sv. Mikuláša, a to 5. decembra.

Nitra

Nitra síce spustila trhy 25. novembra, ale ich slávnostné otvorenie prebehlo počas prvej adventnej nedele 27. novembra. Potrvať by mali do 23. decembra, s možnosťou predĺženia do 6. januára. Nájdeš ich na Svätoplukovom námestí pred divadlom Andreja Bagara.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie