Žena v červenom

Rok ubehol ako voda a opäť je je tu tých pár dní, kedy sa čas na chvíľu zastaví. Vianoce sú obdobím, kedy sa v ľuďoch objavuje iskra nádeje, kedy sme si všetci bližší, vzájomne milší, a uvedomujeme si, na čom skutočne záleží. Ako je možné, že na to už o pár týždňov znova zabudneme?

Všetko sa ligoce, dobré skutky sa len tak sypú, rodina sa opäť stretáva. Aj keď by ťa pod stromčekom potešilo niečo drahé a materiálne, ak by si to mala vymeniť za lásku či zdravie, určite by si tak neurobila. V ten čarovný moment sa tvoje srdce otvorí a vníma to najlepšie, čo v živote má. A v tých najťažších chvíľach si uvedomujeme, že to, čo bolo pre nás samozrejmé, je pritom tak vzácne.

Na čom skutočne záleží?

Keď stratíme lásku, nesnívame o ničom inom. Keď s nami pri štedrovečernom stole zrazu nesedí ten, kto by tam mal byť, urobili by sme všetko preto, aby sa dal osud zvrátiť. Keď ťa skolí obyčajná chrípka, dostaneš strach z toho, že by to mohlo byť aj horšie.

dievča sa pozerá do snehu
zdroj: Unsplash/tamarabellis

Sviatky však netrvajú večne. V tieto dni si vstúpiš do svedomia a na chvíľu žiješ tak, ako by si si to želala. Ceníš si všetky tie drobnosti, ktoré máš. Uvedomuješ si, že pod stromčekom nič iné ani nepotrebuješ. No keď duch Vianoc pominie, kolotoč sa znova rozbehne. „Obyčajné“ dni ťa pohltia tak veľmi, že zabudneš, za čo všetko môžeš byť vďačná.

Už nemáš čas zavolať rodičom, navštíviť starkých, podať pomocnú ruku niekomu v núdzi, darovať jedlo do útulku. Prečo to chceš odkladať zase o rok? Prečo nemôžeš vo svojom srdci nosiť Vianoce po celý rok? Rodina, láska, zdravie – to je to, na čom skutočne záleží. Skús na to nezabudnúť, keď hodiny odbijú polnoc. Na ďalšie sviatky by si mohla ľutovať, že si veci nerobila inak.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife