V tejto príšerne uponáhľanej dobe nestíhame Vianoce ani zaregistrovať, nie to ešte precítiť. Výnimkou sú len vianočné výzdoby v obchodoch. Ale, čo keby, si Vianociam vrátila ich pôvodný význam? Čo keby si ich nebrala ako väčšina obchodníkov, že je to len najväčšia zárobková činnosť, spolu s Valentínom, Halloweenom alebo inými americkými výmyslami? Mám pre Teba zopár tipov, vďaka ktorým môžeš znovu objaviť význam týchto čarovných sviatkov.

1. Spomaľ svoje telo, myseľ a užívaj si prítomný okamih

Kedy si sa naposledy zastavila, aby si načerpala sily a nechala celý svet okolo seba len tak jednoducho plynúť? Áno, v živote ženy je to priam nemožné. Máme to v krvi, tú vlasnosť, organizovať a mať pod kontrolou celý svet, ale nemôžme zabúdať na svoje potreby. Rada pre tohtoročné adventné obdobie bude, každý deň si dopriať aspoň 10 minút sama pre seba a precítiť každučkú emóciu, ktorá navštívi tvoje telo. Ďalej si môžeš zobrať svoju obľúbenú knihu, zababušiť sa do svojej obľúbenej deky a vypnúť mobil. Jo, a nezabudni na svoje obľúbené huňaté ponožky!

 

2. Vyzdob svoju komnatu

Neverila by si, aké zázraky dokáže čo i len jednoduchá škoricovo vanilková sviečka na tvojom nočnom stolíku. Dokáže ti náladu otočiť o 180 stupňov. A čo tak mať pri tom vyzdobovaní úsmev na tvári? Môžeš predsa zdobiť svoju parapetnú dosku sviečkami, čečinou, a to pri vianočnej hudbe a s dobrou náladou. Ak sa vrátiš unavená zo školy či z práce, vôňa môže mať po stresujúcom dni blahodárne účinky pre tvoju relaxáciu.

View this post on Instagram

Einen wunderschönen Donnerstagabend wünsche ich euch meine Süßen 😊☕️ Zum Glück ist morgen endlich Freitag. 🤩 Und da inzwischen der Dezember immer näher rückt, kann ich euch schonmal verraten, dass eine tolle Überraschung in den nächsten Wochen auf euch wartet. 🎅🏼 Mehr darf ich euch dazu leider fürs Erste noch nicht sagen, aber ihr dürft gerne schonmal raten, was es vielleicht sein könnte. 😁  Auf diesem Bild trage ich meine wunderschöne Uhr und das süße Armkettchen von @paul_hewitt 😊 Diese Kombination passt einfach perfekt zur Weihnachtszeit und ist in einer süßen Geschenkbox erhältlich 🎁  Einfach perfekt zum verschenken oder zum wünschen. 🙊⭐️ #paulhewitt #myphset #getanchored #anchor #christmas #flatlay #orange #marshmello #details #love #winter #christmastime #prettylittleiiinspo #anajohnson #nadiine_o

A post shared by FASHION | INSPO | BEAUTY (@nadiine.o) on

3. Rozmaznávaj svoje zmysly

Nielen spomínané aromatické ópium pôsobí upokojujúco. Čo by to boli za Vianoce, bez pomaranča s klinčekami, horúcej čokolády alebo chutných koláčikov? Dovoľ si byť kreatívna a aspoň v tomto období nepotlačuj svoje vnútorné dieťa. Si predsa človek tvorivý, tak tvor z hĺbky svojho srdca. Chcela by si nakresliť vianočnú pohľadnicu? Chceš napísať niekomu list a zabaliť ho do vlastnoručne vyzdobenej obálky? Vymyslela si si vlastnú dekoráciu?  Máš chuť napiecť linecké koláče a na ich vrch dať gumených medvedíkov? Nech je to akokoľvek bláznivé, buď autentická!

4. Zakop vojnové sekery

Áno, áno, už si to počula, ale keď tá kolegyňa je tak neznesiteľná… No a? Sú Vianoce! Mala by si jej na stolík položiť malého keramického sobíka, alebo jej len tak priniesť obed, či jej zaželať pekný deň. Vianoce sú sviatky pokoja, preto skús aspoň toto obdobie udržiavať hlboké a harmonické vzťahy okolo seba.

5. Do každého darčeka zakomponuj niečo zo seba

Nakúpiť kozmetiku alebo trápne ponožky vie každý. Ale čo keby si ku každému darčeku napísala aspoň dve podporujúce vety, ktoré tvojho blízkeho motivujú do ďalšieho roka. Alebo jednoduchý citát. Alebo malá kresbička, ktorej budete rozumieť len vy. Je to len na tebe.

Želám ti krásne, harmonické, nikým a ničím nerušené sviatky a pamätaj, tieto Vianoce budú pre teba iné, pretože obnovíš ich stratené kúzlo. Máš to v rukách! 🙂

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.